SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyskryminacja kobiet i zagrożenie dla młodych w reklamie zupek Profi

Komisja Etyki Reklamy orzekła, że plakaty zup instant pokazujące palec na otwartych ustach kobiety z hasłem „Jeszcze nie miałam tego w ustach” dyskryminują kobiety oraz mogą zagrażać rozwojowi dzieci i młodzieży.

Dołącz do dyskusji: Dyskryminacja kobiet i zagrożenie dla młodych w reklamie zupek Profi

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Widok pieknej, inteligentnej kobiety doprowadza feministki do wscieklosci... Widzac te "aktywistki", trudno zreszta sie temu dziwic! Pytanie: czy gdyby na reklamie byl mezczyzna, to godziloby to w pederastow?
odpowiedź
User
ela
A ja jestem piękną, aktywną kobietą, nie zazdroszczącą innym i niestety, ale patrząc na błyszczące, pełne usta, rozchylone rozkosznie, niestety kojarzą się seksualnie. Nieistotna jest dla mnie informacja dot. tego na co się powołuje Komisja Etyki Reklamy....takie budzi emocje ta reklama. Powinno się dać brief kilku zespołom by wyłonić ten najlepszy, zwracający uwagę, ale w sposób niekoniecznie nawiązujący do seksu. Niestety zabrakło kreatywności zarówno agencji jak brand managerowi samej marki.
odpowiedź
User
gość
"Twórcy reklamy posłużyli się tu humorem zbudowanym na DWUZNACZNOŚCI języka polskiego". "Przypisywanie hasłu „jeszcze nigdy nie miałam tego w ustach" negatywnych konotacji odnoszących się wyłącznie do seksu jest subiektywną nadinterpretacją i graniczy z absurdem". Sami sobie przeczą powołując się na dwuznaczność języka. Chcieli być dwuznaczni. To jeśli drugie znaczenie nie dotyczyło seksu, to powiedzcie mi czego? Bo pierwsze, jak rozumiem, odnosi się do jedzenia (owej zupki). W reklamach "Żubra" też korzystają z dwuznaczności języka, ale w sposób, który się z seksem nie kojarzy. Można? Można.
odpowiedź