SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja „a la carte” w praktyce, czyli pojedynczy kanał za równowartość 10-22 zł

Już niedługo polskie sieci kablowe i platformy cyfrowe mogą zostać zmuszone do zaoferowania możliwości wykupienia dostępu do pojedynczych kanałów telewizyjnych. Takie przepisy od 6 lat obowiązują w Kanadzie. Tamtejsi operatorzy płatnej telewizji najczęściej oferują stacje za 3-7 dol. miesięcznie. Większość klientów musi też płacić blisko 20 dol. za wynajem dekodera.

Dołącz do dyskusji: Telewizja „a la carte” w praktyce, czyli pojedynczy kanał za równowartość 10-22 zł

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ae
A la carte? Nie, dziękuję. Lepsze będzie naliczanie minutowe za odbiór danego kanału.
odpowiedź
User
dekoder viaccess
10 pln za ulubiony kanał to nie aż tak dużo pod warunkiem, że nie będzie tam ŻADNYCH REKLAM!! pamiętam początki tv satelitarnej i wtedy reguły były jasne! były płatne kanały (płatne osobno za każdy) pn: sky movies czy teleblub lub filmnet kodowane i BEZ REKLAM!!! oraz kanały tzw FTA (niekodowane) darmowe z reklamami np: sky one, eurosport. RTL., MTV (tak eurosport i mtv były kiedyś ogólnodostępne niekodowane!) i to był uczciwy układ! potem zaczęto kodować większość programów, ładować tam tony reklam i brać pieniądze za dostęp do nich a to już nie jest uczciwe! jeśli więc „a la carte” spowoduje powrót do tamtej sytuacji to jestem za! wtedy wybiorę konkretny interesujący mnie kanał i będę płacił na jego utrzymanie oczekując dobrej oferty :) (inny przykład z przeszłości: kanał BBC PRIME jeden kanał BBC z bardzo dobrą ofertą tego nadawcy bez reklam i osobno płatny :)

odpowiedź
User
dekoder viacess
Taaaa jaaaasne, u szkopów wszystko za DARMO


To masz garść faktów. Na Astrze 19,2E dostępnych jest ponad 100 niemieckich NIEKODOWANYCH kanałów (nie licząc mutacji lokalnych). W jakości HD można oglądać publiczne ARD, ZDF, ich kanały tematyczne oraz regionalne. W standardowej jakości SD dostępne są za darmo praktycznie wszystkie popularne stacje komercyjne (RTL, RTL2, VOX, ProSieben, ProSieben Maxxx, Sat.1, Sat.1 Gold). W wersji SD są dostępne odpłatne w Polsce kanały tematyczne (m.in. Eurosport 1, Disney Channel, MTV, Comedy Central, Nickelodeon, HGTV i TLC).
Przejdźmy teraz do UK. Na pozycji 28,2E/28,5E (w tzw. wiązce brytyjskiej) FTA jest także szereg kanałów tematycznych (m.in. HGTV, DMAX, Great! Movies, Really UK, CBS Reality, Horror Xtra, Dave UK, Drama UK, Food Network), w tym wiele stacji muzycznych.




pamiętam początki tv satelitarnej i wtedy reguły były jasne! były płatne kanały (płatne osobno za każdy) pn: sky movies czy teleblub lub filmnet kodowane i BEZ REKLAM!!! oraz kanały tzw FTA (niekodowane) darmowe z reklamami np: sky one, eurosport. RTL., MTV (tak eurosport i mtv były kiedyś ogólnodostępne niekodowane!) i to był uczciwy układ! potem zaczęto kodować większość programów, ładować tam tony reklam i brać pieniądze za dostęp do nich a to już nie jest uczciwe! jeśli więc „a la carte” spowoduje powrót do tamtej sytuacji to jestem za! wtedy wybiorę konkretny interesujący mnie kanał i będę płacił na jego utrzymanie oczekując dobrej oferty :) (inny przykład z przeszłości: kanał BBC PRIME jeden kanał BBC z bardzo dobrą ofertą tego nadawcy bez reklam i osobno płatny :)
odpowiedź