SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kobiety zarabiają gorzej niż mężczyźni. "Problem systemowy"

W branży reklamowej kobiety są w liczebnej przewadze to wciąż zarabiają za tę samą pracę nawet o 20 proc. mniej niż mężczyźni. Zdaniem ekspertek, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl, to wina mało transparentnej polityki firm, które niekiedy całkowicie blokują obieg informacji na temat pensji pracowników. Przyczyny mają też charakter kulturowy i społeczny - tu jednak sytuacja możne z czasem się zmieniać, w miarę jak na rynek pracy wchodzić będą kolejne roczniki pracowników.

Dołącz do dyskusji: Kobiety zarabiają gorzej niż mężczyźni. "Problem systemowy"

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
John
Są też fizycznie słabsze. Ale mają tysiące innych zalet, przewag i talentów i właśnie dzięki tej różnorodności znakomicie się uzupełniamy!
A ktoś usilnie prubóje nas skłócić i poróżnić!
Zdrowie Pań - precz z prowincjonalnymi "eskpertami i ekspertkami", niech najpierw wyleczą swoje frustracje i kompleksy!
4 0
odpowiedź
User
man
Kobiety przechodzą wcześniej na emeryturę od mężczyzn.
6 0
odpowiedź
User
Samiec twój wróg!
Czy ta nierówność dotyczy spółek prowadzonych przez okrutnych samców czy w prowadzonych przez kobiety (a jest ich wiele jak wiadomo) jest tak również?
6 1
odpowiedź
<