SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Messenger wprowadza w Polsce funkcję Unsend. 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości

Facebook poinformował o wprowadzeniu dla polskich użytkowników komunikatora Messenger funkcji Unsend pozwalającej na usuwanie wysłanych wiadomości po stronie nadawcy i odbiorcy. Opcja umożliwia cofnięcie korespondencji przez 10 minut od momentu jej wysłania.

Dołącz do dyskusji: Messenger wprowadza w Polsce funkcję Unsend. 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pankracy
Czego nie rozumiesz w regulaminie Facebooka? Przeczytaj i dupy nie zawracaj.

Regulamin fejsbuka ciołku jest aktem niższego rzędu niż ustawa. A to właśnie ustawa daje ochronę Twojej korespondencji, niezależnie od kanału jakim się posługujesz.
Mówiąc wprost, zachowanie usługodawcy, niezależnie od regulaminu usługi, musi być zgodne z prawem kraju w którym usługa jest świadczona.
W Polsce, wiadomości, które otrzymałeś od nadawcy, są Twoja własnością i nikt nie ma prawa ich kasować.


Korzystanie z fb jet równoważne akceptacji regulaminu. Więc jeśli nie akceptujesz go w całości to nie możesz z niego korzystać. Kolejną sprawą jest to, że ani konto, ani konwersacje nie są twoje, tylko należą do facebooka i on może w dowolnym momencie je kasować, wysyłać w twoim imieniu, blokować ci do nich dostęp, czy nawet zablokować lub usunąć całe konto. Nie podoba się, to nie korzystaj.


FB może usunąć konto i tyle widział swoje wiadomości. To jak Twitter, że zablokuje i nie masz dostępu do tego co pisałeś. Nie pasuje to nie ma przymusu korzystania.


Prawdziwe jaja zaczną się wtedy, jak wpiszą sobie do regulaminu prawo do zmiany treści wiadomości.
Śmiechu może być co niemiara.
9 8
odpowiedź
<