SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie musimy wpuszczać kontrolerów Poczty Polskiej do mieszkań. RPO: naruszają mir domowy

Przepisy dotyczące opłat abonamentowych nie zawierają ustawowego obowiązku wpuszczenia pracowników Poczty Polskiej do mieszkań, nawet w sytuacji wylegitymowania się przez nich oraz przedstawienia celu kontroli - wyjaśnia Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Dołącz do dyskusji: Nie musimy wpuszczać kontrolerów Poczty Polskiej do mieszkań. RPO: naruszają mir domowy

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej deKODer
Kontrolowanie płacenia abonamentu RTV przez Pocztę Polską to totalna bzdura. Poczta jest od czegoś innego - zgodnie z definicją ma dostarczać listy/przesyłki. Te kontrole nie powinny należeć do jej obowiązków.
Wprowadzić jak najszybciej powszechną opłatę audiowizualną opłacaną dorzuconą na przykład do rachunków za prąd, i problem z finansowaniem mediów publicznych rozwiąże się natychmiastowo i skutecznie. Znikną (lub zostaną bardzo ograniczone) reklamy, a Telewizja Polska i Polskie Radio w jeszcze większym stopniu będą mogły stać się misyjne. Znikną wszelkie przejawy komercji (na przykład bezwartościowe programy z celebrytami w roli głównej), będzie więcej produkcji konserwatywnych dla widzów wymagających. Krótko mówiąc, media publiczne będą takie jakie być powinny, a KAŻDY obywatel - niezależnie od tego, czy ogląda/słucha TVP/PR - byłby siłą zmuszony do płacenia na te instytucje narodowe! :)
odpowiedź
User
ani grosza
Żadnych mediów państwowych i żadnych opłat, należy je zlikwidować i zdać się w pełni na komercję- to, że władza ma obawy, że nie mając nic ciekawego do powiedzenia będzie miała kłopoty aby lansować swoje pomysły to powinien być jej problem. Nie ma żadnej misji i nigdy nie było i nie ma żadnych mediów narodowych- to żałosna uzurpacja sobie tego przymiotnika.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Oto powyżej mentalność zwolennika socjalizmu. Expressis verbis : każdy byłby zmuszony :D :D :D Na szczęście nawet pisuarom nie uda siętego zrobić - tym bardziej, że tv nie jest narodowa ( co to w ogóle na neologizm pisowski??) lecz jest partyjną maszyną propagandową pod wodzą komisarza kÓrskiego i kuratelą towarzysza Czabańskiego. Bełkot o misji, podwójny bełkot o korelacji braku reklam a wzrostem misyjności, bajki o wycofaniu się z rynku reklam...:D Na szczęście wizja starego kawalera z kotem jest tylko chwilową anomalią historyczną, która próbuje podważyć nieunikniony postęp :)
odpowiedź
<