SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ofcom: Sieć 5G nie jest groźna dla zdrowia

Promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez nadajniki obsługujące sieć 5G nie zagraża zdrowiu ludzi – wynika z testów przeprowadzonych przez Ofcom, brytyjskiego regulatora rynku internetu i mediów. International Agency for Research on Cancer ocenia, że ryzyko wywołania nowotworu u człowieka przez 5G jest takie samo jako w wypadku marynowanych warzyw lub talku.

Dołącz do dyskusji: Ofcom: Sieć 5G nie jest groźna dla zdrowia

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
co ty nie powiesz
Są tysiące badań o braku szkodliwości promieniowania niejonizującego, mikrofal zwłaszcza o małej mocy, jak nas wifi nie wykończyło to 5G też nie wykończy.
To skoro są tysiące to przytocz choć jakieś jedno nie krępuj się wstaw linka i absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że jak 'nas wi-fi nie wykończyło to 5G też nie wykończy' - bzdury - nie masz absolutnie pewności, 100 krotny wzrost promieniowania za sprawą urządzeń opieranych o bezprzewodowe funkcjonowanie to raz, a dwa wi-fi nie jest całkowicie obojętne dla zdrowia - to że jesteś w sile wieku, zdrowy byk nie znaczy np. że wi-fi nie szkodzi małym dzieciom, kobietom w ciąży czy także osobom starszym tudzież bardziej chorowitym. Może warto pomyśleć nie tylko o sobie ale o ludziach wokoło nas, wypadałoby dla przyzwoitości.
odpowiedź
User
przeowodowo jest bezpiecznie
W innych krajach są wyższe normy obowiązują od wielu lat, czy tam ludzie są jacyś inni, że im nie szkodzą?
Tylko, że zauważ, że mądre kraje wiedzą, że internet ma być głównie przewodowy, w przypadku Polski jest całkowicie na odwrót - my jesteśmy w czołówce pod względem zastosowania wi-fi, natomiast wypadamy blado, bo jesteśmy dopiero na 28 miejscu pod względem rozwoju superszybkiego internetu przewodowego. Warto wiedzieć, że technologie analogowe(przewodowe) są bezpieczniejsze bo nie promieniują to raz, problem tylko z nimi jest taki, że mogą być nieco droższe i/lub trudniejsze w montażu. Bezprzewodowość jest zła, bo naraża ludzi na promieniowanie, szkoda przyszłych pokoleń, nie wiemy czy nie dojdzie do zmian w układzie kodu genetycznego, co spowoduje wysyp chorób i dolegliwości
odpowiedź
<