SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od września ma wystartować Polskie Radio Kierowców

Polskie Radio od 1 września 2020 roku chce uruchomić Radio Kierowców, które dostępne będzie w technologii DAB+. Ma to być program całodobowy - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Od września ma wystartować Polskie Radio Kierowców

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ebeebe
Wspaniały pomysł.
Indoktrynacja i bolszewicka propaganda również za kierownicą.
Radio Erywań dla wszystkich
odpowiedź
User
To ja i nikt inny
Warto zwrócić uwagę na fakt, że ogólnoniemieckie radio publiczne Deutschlandfunk zrezygnowało w tym roku całkowicie z wiadomości dla kierowców. Oszczędzony czas chcieli wykorzystać na przedłużenie wiadomości o minutę. Polskie Radio idzie całkowicie w odwrotnym kierunku.

Wiadomości dla kierowców może być tyle, że przez 10 minut będą zapowiadali. Wiadomo już od lat, że kierowcy nie są w stanie zrozumieć ten przekaz, bo musieli by wiedzieć, czy lokalizacja z oznaczeniem „Zadupie” położona jest przed nimi albo za nimi na ich trasie i czy korek jest w ich kierunku. Próbą ogarnięcia tego było ponumerowanie wyjazdów z autostrad, które w Polsce jeszcze nie rozpoczęto. Który obcokrajowca orientuje się, gdzie jest zjazd np. Piątek. Sądzę, że wiele rodaków zlokalizuje poprawnie Piątek wyłącznie na kalendarzu.

W ramach DAB+ nadawany jest cyfrowy kanał TPEG. Nawigacja wspólnie z DAB+ porównują czy na trasie jest korek i nawigacja zmienia trasę a kierowca otrzymuje komunikat o problemie na trasie. Odpowiednikiem TPEG na UKF-ie jest TMC (Traffic Message Channel) którego pojemność jest ograniczona. Dzięki TPEG można przesłać więcej wiadomości. Jeżeli Polskie Radio uruchomi nowy program, to który zostanie usunięty?
odpowiedź
User
Opokan
Siedzą na kwarantannach i wymyślają. Ktoś zrobił badania, czy to potrzebne i dla kogo to będzie? Polskie Radio z takimi zarządzającymi płynie prosto na skały.
odpowiedź