SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio stawia na DAB+, podpisało umowy dot. emisji programów z Emitelem i PSN Infrastruktura

Polskie Radio przez najbliższe 12 miesięcy w zakresie emisji i multipleksacji swoich programów w systemie DAB+ będzie korzystać z usług firmy Emitel S.A. oraz PSN Infrastruktura.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio stawia na DAB+, podpisało umowy dot. emisji programów z Emitelem i PSN Infrastruktura

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Do 2022 r. wszystkie nowe samochody sprzedawane w państwach EU mają być wyposażone w odbiornik DAB+.

Zapomnij, samochód nie musi być wyposażony w żadne radio, wyposażenie obowiązkowe wynika z nowych systemów bezpieczeństwa - wciskanie na siłę czegoś co nie jest elementem służącym jeździe jest zakazaną sprzedażą wiązaną - czyli jest to element wyposażenia opcjonalny. Tak samo mieszkań nie wyposaża się w telewizory i komputery - co najwyżej w jakieś instalacje antenowe, aby potem nie wiercić dziur w ścianach.
3 3
odpowiedź
User
anioł
Pieniądze w błoto. Radia cyfrowe i internetowe mają znikomą słuchalność.
4 4
odpowiedź
User
Edwin
Do 2022 r. wszystkie nowe samochody sprzedawane w państwach EU mają być wyposażone w odbiornik DAB+.


Czyli już ok. 2032 roku osiągniemy poziom nasycenia ok. 50% samochodów jeżdżących po ulicach z DAB+.
To jest już teraz przestarzała technologia, a co dopiero w 2032 roku i dalej...
Radio cyfrowe, owszem ma sens, ale oparte na internecie.
4 2
odpowiedź
User
janek
Naprawdę nie wiecie o co chodzi? Unia stawia na dab+, bo ze względu na mniejsze o połowę zużycie prądu nadajniki cyfrowe są EKOLOGICZNE. Taka jest oficjalna polityka europejskiej unii nadawców. Dlatego w przewidywanej przyszłości będzie dostępny stały strumień pieniędzy na cyfryzację. Te pieniądze krritv przyznaje nadawcom PR, wymyśla jakieś śmieszne kanały, których utrzymanie kosztuje grosze a resztę się przejada, a lokalne rozgłośnie też mają dzięki temu dodatkowy zastrzyk gotówki. I nawet jeśli za te pieniądze oprócz dublowania w cyfrze głównej anteny tworzą też dodatkowe kanały (Wrocław, Kraków) to większość pieniędzy na te kanały pakują w bieżącą działalność, żeby jakoś spiąć budżet, bo słuchalność ciągle spada i nie ma szans na poprawę z wiadomych przyczyn. Stanowisko prywatnych nadawców mogą mieć głęboko w pompie, polskie radio interesuje tylko siano z unii na propagandę.
4 0
odpowiedź
User
K.
w dalszym ciągu w sklepach radio cyfrowe to te z cyfrowym wyświetlaczem
3 0
odpowiedź
<