SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Garapich przechodzi z PBI do Telewizji Polskiej

Andrzej Garapich z końcem kwietnia odchodzi ze spółki Polskie Badania Internetu, w której pełnił funkcję prezesa. Ma przejść do Telewizji Polskiej, gdzie obejmie stanowisko zastępcy dyrektora ds. marketingu biznesowego i projektów misyjnych.

- Potwierdzam, że z końcem kwietnia odchodzę z PBI - powiedział Andrzej Garapich portalowi Wirtualnemedia.pl. - Zdecydowałem się podjąć nowe wyzwanie zawodowe. Na moją decyzję nie miała wpływu sytuacja związana z nowym badaniem realizowanym przez GfK Polonia - zaznaczył.

Garapich funkcję prezesa spółki Polskie Badania Internetu pełni od 2005 roku. Jednocześnie kieruje radą prowadzonego na zlecenie firmy pomiaru odwiedzalności serwisów i aplikacji internetowych w Polsce (do końca ub.r. badanie nosiło nazwę Megapanel i było realizowane przez Gemiusa, od początku br. jest to Planet realizowany przez GfK, przy czym jego pierwszych wyników jeszcze nie opublikowano).

W poniedziałek po południu centrum informacji Telewizji Polskiej podało, że Andrzej Garapich od 4 maja będzie pracował w TVP jako zastępca dyrektora ds. marketingu biznesowego i projektów misyjnych. Jego zadaniem będzie zintegrowanie kompetencji badawczych i stworzenie działu Business Intelligence.

Garapich będzie kolejnym menedżerem zatrudnionym przez publicznego nadawcę po zmianie jego kierownictwa w styczniu br. Oprócz dyrektorów kilku kanałów i redakcji tematycznych zmienili się szefowie Ośrodka Mediów Interaktywnych (nowym został Kuba Sufin) oraz biura reklamy (dyrektorem został Waldemar Gasper, a jego zastępcami Małgorzata Szelenbaum, Wojciech Kowalczyk i Barbara Klejnons).

Przed pracą w PBI Andrzej Garapich był dziennikarzem, producentem telewizyjnym i wydawcą programów informacyjnych, w latach 2001-2005 był związany jako kontraktowany freelancer z Associeted Press Television News. Wykładał w Collegium Civitas, Akademii Górniczo-Hutniczej i uczelni Łazarskiego, występował na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących internetu, badań oraz marketingu internetowego.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Garapich przechodzi z PBI do Telewizji Polskiej

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ooo...
O!
Czyżby efekt GFK? ;)
odpowiedź
User
czytelnik
PIERWSZY POINFORMOWAŁ O TYM PRESSERWIS - TRADYCYJNIE WIRTUALNEMEDIA "ZAPOMNIAŁY" O TYM WSPOMNIEĆ
odpowiedź
User
.
"Wykładał w Collegium Civitas" kafelki w łazience
odpowiedź