SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ATM Grupa ze spadkiem przychodów. Zarząd rekomenduje dywidendę

Grupa kapitałowa ATM Grupa zakończyła 2012 rok ze spadkiem przychodów i startą netto. Jednak główna spółka grupy wypracowała w ub.r. zysk, który zamierza przeznaczyć na wypłatę dywidendy.
 

ATM Grupa ze spadkiem przychodów. Zarząd rekomenduje dywidendę

Z raportu rocznego ATM Grupy wynika, że jej skonsolidowane przychody w 2012 roku wyniosły 109,9 mln zł i były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Grupa zanotowała też stratę netto przypisaną jednostce dominującej w wysokości 5,24 mln zł (rok wcześniej miała 1,63 mln zł zysku netto). Wskaźnik EBITDA był jednak dodatni - wyniósł blisko 14 mln.

- Utrzymujący się od kilku kwartałów spadek wydatków na reklamę w telewizji, spowodował oszczędności w dużych stacjach. Na tę sytuację nałożyły się zmiany związane z cyfryzacją. Nowe kanały, które pojawiły się na rynku odebrały największym graczom część wpływów z reklam. Widocznym skutkiem tych zjawisk była w ub. r. mniejsza ilość nowości programowych na największych antenach. Duże stacje kontynuowały realizację sprawdzonych pozycji programowych, nierzadko po obniżonych kosztach - tak spadek przychodów tłumaczy spółka w komunikacie.

W związku z gorszą kondycją stacji telewizyjnych ATM Grupa dywersyfikuje źródła przychodów. W ub.r. uruchomiła kanał ATM Rozrywka, który nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jego przychody reklamowe wyniosły w ub.r. 6,2 mln zł (reklamy stacja emituje od sierpnia ub.r.).

Główna spółka ATM Grupy zakończyła 2012 rok na plusie. Jej zysk netto wyniósł 1,75 mln zł (rok wcześniej było to 1,13 mln zł), a zarząd i rada nadzorcza rekomendowały wypłacenie z niego dywidendy w maksymalnej wysokości tj. 2 grosze za akcję.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa ze spadkiem przychodów. Zarząd rekomenduje dywidendę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
Trzeba będzie obniżyć koszty nadawania kanału ATM Rozrywka. Ale zaraz... nie da się już ich obniżyć! :)
15 8
odpowiedź
User
phi-lip
Może nadchodzi czas, kiedy w atmie zrozumieją, że firma to nie tylko sprzęt, znajomości i cięcie kasy...
11 8
odpowiedź
User
cozi
Uuu, nie udalo sie wcisnac nikomu "Galerii" i od razu straty?
10 8
odpowiedź