SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dorota Gawryluk pełni obowiązki szefowej pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat

Dorota Gawryluk przejęła obowiązki dyrektora pionu informacji i publicystki w Telewizji Polsat, a dotychczasowy szef Henryk Sobierajski przebywa na urlopie - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Dorota Gawryluk, fot.polsat Article

Z naszych ustaleń wynika, że Gawryluk została mianowana na p.o. dyrektora pionu informacji i publicystyki Polsatu. Dotychczasowy szef całego pionu Henryk Sobierajski przebywa na urlopie na który - według naszych informacji - został wysłany.

Zmiana oznacza, że Gawryluk będzie nadzorować „Wydarzenia”, serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2.

Dziennikarka zarządzała już „Wydarzeniami” od lutego 2016 roku i była odpowiedzialna za trzy wydania serwisu. Postawiono przed nią wówczas dwa główne cele: wzmocnienie popołudniowych „Wydarzeń 15.50” oraz wprowadzenie wieczornego wydania serwisu o godz. 22.00 w Polsat News i Polsat News 2. Zrezygnowała z tej funkcji pod koniec 2016 roku - skupiła się wówczas na autorskim programie „Dorota Gawryluk zaprasza” w Polsat News.

Dorota Gawryluk jest związana z Polsatem od początku swojej kariery zawodowej. Pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, TOK FM, „Uważam Rze”, „Dziennikiem”, „Faktem” i „Rzeczpospolitą”. Obecnie jest publicystką tygodnika „Idziemy”.

Według naszych ustaleń wydawcą „Wydarzeń” został Grzegorz Adamczyk. Poprzednio, od września ub.r. był producentem programu „Dorota Gawryluk zaprasza”, a przedtem przez półtora roku pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako szef TVP Info. Wcześniej był już związany z Telewizją Polsat, zajmował się m.in. tworzeniem newsroomu i działu publicystyki w TV Biznes (obecnie Polsat News 2).

Według badania Nielsen Audience Measurement w lutym br. główne wydanie „Wydarzeń” w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2 oglądało średnio 2,63 mln widzów. Natomiast Polsat News zanotował 1,07 proc. udziału w rynku oglądalności, a Polsat News 2 - 0,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dorota Gawryluk pełni obowiązki szefowej pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Idą zmiany.
18 5
odpowiedź
User
OLO
Skoro Dorcia znana popieraczka PiS będzie decydować, co się pojawi w wydarzeniach, to dzięki. Tylko TVN pokazuje prawdę o Wodzu Jarosławie!
33 58
odpowiedź
User
komisarka
polityczna znowu górą?
7 16
odpowiedź
User
wesolek
Panie Prezesie, wóz albo przewóz. Niech ktoś już tym biednym ludziom na Ostrobramskiej powie co się dzieje, bo ludzie nie śpią po nocach, w oczekiwaniu na zwolnienia.
15 1
odpowiedź
User
Hans
Czym podpadł Heniutek? Za dużo PSL było? :)
26 1
odpowiedź
User
bum
Bardzo dobrze!!!!!
22 7
odpowiedź
User
katon
Współczucie dla pracujących tam dziennikarzy. Polsat podąża drogą TVP .
21 26
odpowiedź
User
Laik
Czyżby szykował się transfer do TAI?
10 1
odpowiedź
User
Arek Szpekowicz
o ile TVP jest raczej prawicowa i sympatyzuje z obecnym rządem a TVN jest skrajnie lewicowa (taka talewizja na NIE) to Polsat utrzymuje się gdzieś pomiędzy, szanuję panią Gawryluk akurat za to
28 20
odpowiedź
User
Frix
A nie przyszło wam do głowy, ze to gra? Gawryluk juz tyle razy sie nie sprawdziła w kierowaniu, ze mianowanie jej nowym Heńkiem byłoby skokiem na główkę do płytkiego basenu
16 9
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing