SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Gawryluk pełni obowiązki szefowej pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat

Dorota Gawryluk przejęła obowiązki dyrektora pionu informacji i publicystki w Telewizji Polsat, a dotychczasowy szef Henryk Sobierajski przebywa na urlopie - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Dorota Gawryluk, fot.polsat Article

Z naszych ustaleń wynika, że Gawryluk została mianowana na p.o. dyrektora pionu informacji i publicystyki Polsatu. Dotychczasowy szef całego pionu Henryk Sobierajski przebywa na urlopie na który - według naszych informacji - został wysłany.

Zmiana oznacza, że Gawryluk będzie nadzorować „Wydarzenia”, serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2.

Dziennikarka zarządzała już „Wydarzeniami” od lutego 2016 roku i była odpowiedzialna za trzy wydania serwisu. Postawiono przed nią wówczas dwa główne cele: wzmocnienie popołudniowych „Wydarzeń 15.50” oraz wprowadzenie wieczornego wydania serwisu o godz. 22.00 w Polsat News i Polsat News 2. Zrezygnowała z tej funkcji pod koniec 2016 roku - skupiła się wówczas na autorskim programie „Dorota Gawryluk zaprasza” w Polsat News.

Dorota Gawryluk jest związana z Polsatem od początku swojej kariery zawodowej. Pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, TOK FM, „Uważam Rze”, „Dziennikiem”, „Faktem” i „Rzeczpospolitą”. Obecnie jest publicystką tygodnika „Idziemy”.

Według naszych ustaleń wydawcą „Wydarzeń” został Grzegorz Adamczyk. Poprzednio, od września ub.r. był producentem programu „Dorota Gawryluk zaprasza”, a przedtem przez półtora roku pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako szef TVP Info. Wcześniej był już związany z Telewizją Polsat, zajmował się m.in. tworzeniem newsroomu i działu publicystyki w TV Biznes (obecnie Polsat News 2).

Według badania Nielsen Audience Measurement w lutym br. główne wydanie „Wydarzeń” w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2 oglądało średnio 2,63 mln widzów. Natomiast Polsat News zanotował 1,07 proc. udziału w rynku oglądalności, a Polsat News 2 - 0,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dorota Gawryluk pełni obowiązki szefowej pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Idą zmiany.
26 13
odpowiedź
User
OLO
Skoro Dorcia znana popieraczka PiS będzie decydować, co się pojawi w wydarzeniach, to dzięki. Tylko TVN pokazuje prawdę o Wodzu Jarosławie!
41 66
odpowiedź
User
komisarka
polityczna znowu górą?
15 24
odpowiedź
User
wesolek
Panie Prezesie, wóz albo przewóz. Niech ktoś już tym biednym ludziom na Ostrobramskiej powie co się dzieje, bo ludzie nie śpią po nocach, w oczekiwaniu na zwolnienia.
23 9
odpowiedź
User
Hans
Czym podpadł Heniutek? Za dużo PSL było? :)
34 9
odpowiedź