SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook będzie zamawiał seriale i materiały wideo od wydawców, za dłuższe formy zapłaci 250 tysięcy dolarów

Według nieoficjalnych informacji Facebook zawarł z kilkoma wydawcami umowy na dostawę treści filmowych. Na liście są między innymi Vox Media i BuzzFeed, za krótsze formy serwis zapłaci do 35, a za dłuższe do 250 tysięcy dolarów.

Article

Informacje na temat ustaleń pomiędzy Facebookiem a wydawcami dostarczył Reuters na podstawie swoich rozmów z anonimowymi źródłami w kierownictwie serwisu.

Zgodnie z tymi doniesieniami Facebook podpisał umowy z kilkoma dostawcami treści, którzy obecnie są aktywni w serwisie i kierują swoją ofertę głównie do pokolenia millenialsów. Są wśród nich m.in. Vox Media, BuzzFeed, ATTN, Thrillist, NowThis i The Dodo.

W ramach współpracy wydawcy będą tworzyć dla Facebooka dwojakiego rodzaju treści wideo. Pierwszy to seriale, w których jeden odcinek potrwa od 20 do 30 minut. Takie serie zostaną wykupione przez Facebooka i staną się jego własnością. Za serial tego typu serwis zapłaci do 250 tys. dol.

Drugi rodzaj produkcji realizowanych przez wydawców dla Facebooka to serie, w których każda z części będzie trwała od 5 do 10 minut. Za te treści stawki wypłacane przez serwis będą się wahać pomiędzy 10 a 35 tys. dol. Jednak w wypadku takich krótszych materiałów Facebook nie otrzyma ich na wyłączność - wydawcy będą mogli emitować te treści na własnych platformach, a także sprzedawać je na zewnątrz.

W założeniach podczas nadawania filmów od wydawców Facebook zamierza zamieszczać reklamy. W wypadku dłuższych form wszystkie przychody reklamowe będą należały do serwisu. Natomiast wpływy z reklam emitowanych podczas nadawania krótszych form w 55 proc. trafią do wydawców.

Na razie nie wiadomo kiedy filmy przygotowane przez wydawców w ramach nowej umowy pojawią się na Facebooku.

Przychód Facebooka sięgnął w I kwartale br. 8,03 mld dol. - o 49 proc. więcej rok do roku, zysk netto osiągnął poziom 3,06 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook będzie zamawiał seriale i materiały wideo od wydawców, za dłuższe formy zapłaci 250 tysięcy dolarów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aspen
Wygląda jak początek końca.
odpowiedź
User
Ola
Podobno w Polsce współpracuje z profilem Przepisy Joli
odpowiedź