SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon i Cyfrowy Dialog organizują dla dzieci ferie online. W planie zajęcia z programowania, kurs o emocjach i majsterkowanie

Amazon i Stowarzyszenie Otwarty Dialog w okresie ferii zimowych przeprowadzą cykl bezpłatnych webinarów dla odpoczywających uczniów.

Article

Zajęcia online organizowane są w ramach cyklu STEM Kindloteka - programu edukacyjnego promującego edukację z wykorzystaniem nowoczesnego modelu STEM - S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka).

Webinary będą się odbywać od poniedziałku do piątku, przez cały okres ferii, do 15 stycznia włącznie na stronie internetowej cyfrowydialog.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nagrania ponad 150 webinarów, które odbyły się dotychczas w ramach STEM Kindloteka Online, są dostępne na kanale YouTube Amazon Polska.

Każdego dnia odbędą się 2 webinary – jeden dla młodszych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, drugi zaś dla starszych uczniów z klas 4-6 oraz 5-8. Poprowadzą je edukatorzy Stowarzyszenia Otwarty Dialog.

Ferie online - co w programie zajęć?

Wszystkie spotkania zostały podzielone na cykle tematyczne:

Weźmy emocje na warsztat - podczas tych spotkań dzieci poznają Gucia - małego jednorożca z magiczną grzywą, która w zależności od odczuwanej emocji, zmienia kolor. Prowadząca, Marta Florkiewicz-Borkowska, pokaże małym uczestnikom, co można zrobić, aby emocje były kolorowe i zaprojektuje wraz z nimi podstawowy zestaw "apteczki natychmiastowej pomocy".

Zmajstrujmy coś… Majsterkowanie wokół (nie)zwykłych wynalazków – dzieci poznają historie (nie)zwykłych wynalazków, które następnie będą mogły same stworzyć - czyli będzie to czas na majsterkowanie!

Bądź jak… - cykl "Bądź jak…" zainspiruje dzieci do rozwijania pasji i bycia coraz bardziej odważnymi.

Programujemy w Pythonie - pierwsze kroki w języku programowania Python - dla nieco starszych dzieci - z wykorzystaniem darmowych, dostępnych platform do nauki kodowania.

Prawdziwa zabawa ze sztuczną inteligencją – na zajęciach będziemy tworzyć ciekawe projekty z wykorzystaniem Scratcha oraz takich możliwości AI jak rozpoznawanie twarzy, zamiana mowy na tekst, rozpoznawanie rysunków oraz generowanie dźwięków.

Szyjemy przytulaki – zajęcia dla całej rodziny, podczas których nie zabraknie kreatywnej zabawy, a uczestnicy wykorzystają podczas nich często spotykane w domach pojedyncze skarpetki i rękawiczki. Warto już zbierać niezbędne pomoce.

Plan zajęć ferii online STEM Kindloteka:

 

Dołącz do dyskusji: Amazon i Cyfrowy Dialog organizują dla dzieci ferie online. W planie zajęcia z programowania, kurs o emocjach i majsterkowanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl