SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W wyborczym roku Janke rusza z nowym cyklem: „Polacy 2023”

Igor Janke w ramach swojego podcastu "Układ otwarty" rusza z nowym cyklem: „Polacy 2023”. Będzie w nim analizował przebieg kampanii wyborczej i związane z nią nastroje w społeczeństwie. Cykl będzie powstawał we współpracy z pracownią badawczą IBRIS. W pierwszym odcinku dziennikarz zajął się zmianą nastawienia Polaków do Jana Pawła II po głośnym reportażu TVN24 o Janie Pawle II.

Fot. YouTube/Układ otwartyFot. YouTube/Układ otwarty

Janke ma ambicje w nowej serii na bieżąco diagnozować (wraz ze specjalistami z IBRIS) nastroje Polaków w 2023 roku, czyli w roku wyborczym. W nowym cyklu wraz z Marcinem Dumą (szef IBRIS) będzie analizował przebieg kampanii wyborczej oraz rozmawiał o tym, co się dzieje z Polakami. Wraz z gościem chce też monitorować także jak wpływa na nas to, co mówią politycy.

W pierwszym odcinku nowej serii Igor Janke i Marcin Duma zajęli się nastrojami Polaków po publikacji wywołującego olbrzymie emocje reportażu TVN24 o Janie Pawle II. Okazuje się, że – jak zbadał IBRIS - odsetek osób uważających Karola Wojtyłę za autorytet w ostatnich dniach wzrósł z 58 proc. do 72 proc. (badania przeprowadzono w grudniu 2002 i 13-15 marca 2023 przez IBRiS, próba n=1100, CATI). - Historia Jana Pawła II stała się klamrą, którą PIS może spiąć opowieść o swojej konserwatywnej wizji Polski i potrzebie obrony tego konserwatyzmu. W taki sposób PIS pokazuje wyborcom za co mają na nich głosować - mówi w „Układzie Otwartym” Marcin Duma, szef IBRIS.

Dodaje też, że rządząca partia ma „niebywałe szczęście do takich wydarzeń, których skutki są trudne do przewidzenia”. - Takich, które ostatecznie działają na korzyść PIS. Reportaż Sekielskiego pomógł tej partii w 2019 roku, ponieważ zbudował potrzebę obrony wartości, które kojarzyły się z PiS. Dzisiaj ten reportaż buduje podobna atmosferę – podsumowuje Duma.
 

 

Kim jest Igor Janke

Układ Otwarty to niezależny podcast i kanał na YouTube Igor Janke. W 2022 program zanotował 23 mln odsłon. Na YouTube podcast ma ponad 110 tys. subskrybentów. Miesięcznie programu słucha i ogląda od 700 tys. do 1,1 mln osób. W ciągu roku Igor Janke przeprowadził ok. 240 wywiadów. Część programów jest prowadzonych ze studia, część z domu, a część - z rozmaitych innych miejsc.

Janke zaczynał dziennikarską karierę w latach 90-tych jako reporter, a potem szef działu kultury w „Życiu Warszawy”. Następnie był m.in. wicenaczelnym „Expresu Wieczornego”, redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej (w latach 1998-2002), szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej” oraz publicystą tego dziennika i „Uważam Rze”. Prowadził też programy w TOK FM, TV Puls, TVP i Polsat News 2. Uruchomił platformę blogową Salon24.pl.

W 2012 założył niezależny think tank Instytut Wolności, a rok później Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności, oboma podmiotami nadal zarządza.

Od września 2018 roku Igor Janke związany był z agencją R4S jako partner. Odpowiadał m.in. za rozwój międzynarodowy. Wcześniej przez pięć lat pracował w agencji Bridge, był tam partnerem i członkiem zarządu. Zajmował się tam tworzeniem strategii komunikacyjnych, doradztwem w zakresie wykorzystania nowych mediów i brand journalism oraz tworzeniem własnych mediów, a także prowadzeniem szkoleń dla liderów biznesu w zakresie wystąpień publicznych i pisania tekstów. Z R4S odszedł w lipcu 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: W wyborczym roku Janke rusza z nowym cyklem: „Polacy 2023”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
TVN zrobił paradokument na podstawie donosów SB. Na pół roku przed wyborami. To są dla nich wiarygodne źródła informacji. Notatki SB kow pisane na kolanie.
odpowiedź