SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KBC obniżyło wycenę TVN do 8,2 zł

Analitycy KBC Securities podnieśli rekomendację dla spółki medialnej TVN do "trzymaj" ze "sprzedaj" i obniżyli cenę docelową akcji do 8,2 zł z 10,0 zł, wynika z raportu datowanego na 23 maja.

KBC obniżyło wycenę TVN do 8,2 zł

Rekomendację sporządzono przy cenie 8,30 zł, natomiast w czwartek ok. godz. 12:00 kurs akcji wynosił 8,25 zł, po spadku o 2,83% wobec ostatniego zamknięcia.

"Pomimo ostatniej słabości kursu akcji (-28% w ciągu ostatnich trzech miesięcy), nie uważamy TVN za okazję do zakupów. Perspektywy dla rynku reklamy TV nadal się pogarszają, podczas gdy TVN postanowił pozbyć się swojego internetowego segmentu Onet (jedynego aktywa, które napędza wzrost EBITDA), wybierając na tę transakcję bardzo zły moment" - głosi raport.

"Po tej sprzedaży wyniki TVN będą zależne niemal wyłącznie od segmentu TV, którego przyszłość nie jest różowa ze względu na ostrą konkurencję ze strony Polsatu oraz słabe otoczenie makro, które wywołuje presję na sprzedaż i marże. Wyceniamy TVN na 8,20 zł na akcję, co sugeruje brak potencjału wzrostu i wydajemy rekomendację 'trzymaj'" - czytamy dalej.

  • Więcej informacji:
  • TVN
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KBC obniżyło wycenę TVN do 8,2 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl