SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec programu „Śniadanie w Radiu ZET”. Od stycznia „Gość Radia ZET” także w weekend

W sobotę 6 stycznia br. Radio ZET (Eurozet) rozpocznie emisję dodatkowych wydań porannej audycji politycznej „Gość Radia ZET”, które zastąpią niedzielny program „Śniadanie w Radiu ZET”. Prowadzącymi weekendowych wydań będą Joanna Komolka i Łukasz Konarski.

Article

Dotychczas audycja „Gość Radia ZET” nadawana była tylko w dni powszednie po godz. 8.00. Od września ub.r. audycję prowadzi Konrad Piasecki, który w tej roli zastąpił Monikę Olejnik - odeszła z Radia ZET po 15 latach pracy w rozgłośni trzy miesiące wcześniej. Piasecki zaprasza do studia uczestników życia politycznego i społecznego, rozmawia z nimi w formule jeden na jeden.

Od 6 stycznia 2018 roku Radio ZET wprowadza do ramówki weekendowe wydania „Gościa Radia ZET”, które naprzemiennie będą prowadzić Joanna Komolka i Łukasz Konarski. Formuła audycji pozostanie niezmieniona - rozmowa z jednym gościem przez 15 minut na antenie oraz do 30 minut na stronie internetowej Radiozet.pl.

Poranne sobotnio-niedzielne rozmowy zastąpią dotychczasową formułę niedzielnego „Śniadania w Radiu ZET”, które Komolka i Konarski prowadzili wspólnie. W programie prowadzący omawiali z gośćmi najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia i przewidywali, co może wydarzyć się w kolejnym.

- Podjęliśmy tę decyzję, kierując się odpowiedzialnością za jakość informacji i publicystyki. Publicystyka w Radiu ZET skupiać będzie się na rozmowach dziennikarzy z politykami i ekspertami, a nie na wymianie zdań między zwaśnionymi ugrupowaniami politycznymi. Głęboko wierzymy w to, że potrzeba rzetelnej informacji w rzeczowej rozmowie jest wyznacznikiem wartości mediów opiniotwórczych. Jesteśmy przekonani, że nowa weekendowa formuła publicystyki w Radiu ZET zostanie dobrze przyjęta przez naszych słuchaczy - tłumaczy Sławomir Assendi, redaktor naczelny Radia ZET.

Audycję o tej samej nazwie Radio ZET emitowało w latach 1993-2000, a jej prowadzącym był Krzysztof Skowroński. Do czerwca ub.r. niedzielny program „7 dzień tygodnia” prowadziła Monika Olejnik, która po 15 latach odeszła z rozgłośni.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, zmiana wynika z potrzeby udoskonalenia formuły publicystycznej audycji weekendowych. W porannym „Śniadaniu z Radiem ZET” gościło wielu polityków i przedstawicieli partii politycznych, którzy konfrontowali się ze sobą. Rozgłośnia uznała, że formuła jeden na jeden (tak jak w dni powszednie) jest ciekawsza dla słuchaczy.

Radio ZET zapowiada, że jednocześnie wzmocniony zostanie komentarz ekspercki w popołudniowym paśmie „Popołudnie z Radiem ZET”.

Warto dodać, że "Śniadanie w Radiu ZET” było nadawane równolegle na antenie Radia ZET oraz w Polsat News od września ub.r. do listopada br. w każdą niedzielę o godzinie 9.05. Jego gospodarzami byli, na zmianę, dwie pary dziennikarskie: Beata Lubecka (Polsat News) i Łukasz Konarski (Radio ZET) oraz Joanna Komolka (Radio ZET) i Bartosz Kurek (Polsat News).

Średnia liczba słuchaczy Radia ZET w grupie wiekowej 15-75 w paśmie emisji audycji czyli w niedziele między godz. 9.00, a 10.00 w okresie od 3 września do 26 listopada 2017 roku (wyniki słuchalności radia z grudnia br. nie są jeszcze dostępne) wyniosła 961 tys. osób, co przełożyło się na 10,9 proc. udziału rozgłośni w rynku radiowym. Oznacza to stratę 329 tys. słuchaczy rok do roku w tym paśmie.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od września do listopada 2017 roku udział Radia ZET wyniósł 13,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec programu „Śniadanie w Radiu ZET”. Od stycznia „Gość Radia ZET” także w weekend

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gutek
Assendi - mag radia, radio zet - ostoja publicystki, koń by se uśmiał.
71 16
odpowiedź
User
zniesmaczony
proponuje jeszcze więcej gadania popołudniami miedzy 15 a 18, niedługo wszystkich słuchaczy stracicie
62 20
odpowiedź
User
dd
proponuje jeszcze więcej gadania popołudniami miedzy 15 a 18, niedługo wszystkich słuchaczy stracicie


Muzykę można puścić sobie z płyty lub pendrivea. Funkcją radia jest publicystyka, informacje itp. z dodatkiem muzyki.
71 17
odpowiedź
User
Ros
Ja się cieszę. Tych wrzasków nie dało się słuchać. Poza tym dwoje prowadzących to też strzał.
35 15
odpowiedź
User
leo
proponuje jeszcze więcej gadania popołudniami miedzy 15 a 18, niedługo wszystkich słuchaczy stracicie


Muzykę można puścić sobie z płyty lub pendrivea. Funkcją radia jest publicystyka, informacje itp. z dodatkiem muzyki.


tylko żeby to gadanie jeszcze miało sens.... tego nie da sie słuchać :(
42 17
odpowiedź