SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje do mediów publicznych o pluralizm i rzetelność

Stowarzyszenie Wolnego Słowa skierowało apel do władz i innych pracowników mediów publicznych o uczciwe wypełnianie misji publicznej, zwłaszcza w zakresie zapewnienia - głównie w programach informacyjnych i publicystycznych - pluralizmu światopoglądowego i politycznego.

czekaj...Article

Apel Stowarzyszenia Wolnego Słowa jest skierowany zarówno do władz mediów publicznych, jak też pracujących tam wydawców, redaktorów i dziennikarzy. Organizacja apeluje „o uczciwe wypełnianie misji publicznej, w szczególności o zapewnienie pluralizmu światopoglądowego i politycznego zarówno wśród zapraszanych gości jak i doboru prowadzących programy i audycje, a także zapewnienie przez zarządy i kierownictwa redakcji wolności słowa, zarówno w pracy redakcyjnej jak i dziennikarskiej”.

- Szczególnie dotyczy to audycji informacyjnych i publicystycznych. Powinny one być niebudzącymi wątpliwości przykładami rzetelnego, uczciwego i obiektywnego przekazu - podkreśla SWS. - Media publiczne powinny stanowić wzór dla wszystkich innych nadawców i wydawców - dodaje.

Organizacja zaznacza, że zawsze opowiadała się za niezależnością mediów publicznych. - Za tym aby określenie „publiczne” odpowiadało treściom przez te media przekazywanym, a nie stanowiło zasłony dymnej dla ich upartyjnienia - precyzuje.

- Dlatego, mamy nadzieję, że m.in. te problemy będą przedmiotem spotkania rad programowych mediów publicznych, zapowiedzianym przez Radę Mediów Narodowych - dodaje SWS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje do mediów publicznych o pluralizm i rzetelność

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Media publicznej są jak domy publiczne - służą aktualnej burdelmamie. Nic nie wskazuje, by miało się w tej materii cokolwiek zmienić.
odpowiedź
User
dziwne
Z danych KRRiT wynika, że gdy w I półroczu 2015 roku przewagę w TVP miała ówczesna koalicja rządząca, w analogicznym okresie 2017 roku „wyraźnie zaznacza się przewaga czasowa dzisiejszych partii opozycyjnych”. i jak to się ma do apelu? SWS?
odpowiedź
User
Do dziwne
Obecna przewaga czasowa partii opozycyjnych w TVP to efekt kwalifikowania do materiałów o opozycji klakierskich programów typu W Tyle Wizji itd. niemal w całości poświęconych rzyganiu na opozycję
odpowiedź
User
Popiół2015
Najlepiej obalić autocenzurę itp.
odpowiedź
User
Krasawica
To jeszcze proszę przypomnieć, co to jest za organizacja to stowarzyszenie wolnego słowa oraz kto w nim występuje. Ja, na przykład, nie wiem. Wypadałoby dodać choć akapit tła czy też informacji, jak sądzę.
odpowiedź