SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Narkiewicz-Jodko, były szef Trójki, pracuje w archiwum Polskiego Radia

Były dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia został oddelegowany do pracy w archiwum Polskiego Radia.

Michał Narkiewicz-Jodko, fot. Polskie RadioArticle

- Pan Michał Narkiewicz-Jodko jest pracownikiem spółki - informuje Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z biura prasowego Polskiego Radia. Nie odpowiedziała na pytanie, czym obecnie zajmuje się były szef radiowej Trójki. Ale jak wynika z naszych informacji, został głównym specjalistą w archiwum Polskiego Radia.

Michał Narkiewicz-Jodko był dyrektorem Trójki od drugiej połowy sierpnia ub.r. (gdy z tej funkcji odwołano Kubę Strzyczkowskiego) do połowy marca br. Wówczas jego obowiązki przejął Paweł Kwieciński, który pozostał dyrektorem biura programowego Polskiego Radia. 1 grudnia br. ogłoszono, że nowym szefem Trójki został Marcin Wąsiewicz.

Michał Narkiewicz-Jodko zanim pojawił się w Trójce, był dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia (od czerwca 2020 r.). Wcześniej od grudnia 2016 r. Narkiewicz-Jodko pracował w spółce Promotor United Entertainment (Grupa ZPR Media) jako dyrektor produkcji. Z branżą medialną związany jest zawodowo od ponad 20 lat.

Jednoosobowy zarząd Polskiego Radia

Prezes Agnieszka Kamińska szefuje publicznemu nadawcy od 22 stycznia 2020 r. Wówczas Rada Mediów Narodowych uznała, że najlepiej będzie, gdy "w najbliższym czasie" zarząd Polskiego Radia będzie jednoosobowy. Taki stan rzeczy trwa do dzisiaj.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Michał Narkiewicz-Jodko, były szef Trójki, pracuje w archiwum Polskiego Radia

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
444
Beztalencie.
odpowiedź
User
OJakub
Oj, musiał podpaść. Aga zsyła do archiwum za karę - tak było np. z panem Ernestem Z. swego czasu.
odpowiedź
User
...
Na patrzcie państwo, konkurencja nie podkupiła takiego kompetentnego menadżera? Aż tak ją pupilek pana dyrektora zaorał?
odpowiedź