SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Zdrowia chce usunąć reklamy piwa z telewizji i radia w godz. 20-23

Resort zdrowia w ramach nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi chce, żeby reklamy piwa w telewizji, radiu, kinach i teatrach były emitowane tylko w godz. 23-6. Tym samym mają zniknąć z godz. 20-23.

fot. Shutterstock.comArticle

Skrócenie dopuszczalnego czasu emisji reklam piwa z godz. 20-6 do 23-6 jest jednym z założeń nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które Ministerstwo Zdrowia zgłosiło Radzie Ministrów w minionym tygodniu.

Resort o pracach nad projektami takich przepisów informował już w połowie br.

Ograniczenie czasu emisji spotów piwa do godz. 20-6 obowiązuje zarówno w telewizji i radiu, jak też w kinach i teatrach. W praktyce zdecydowanie najwięcej takich reklam jest pokazywanych w telewizji.

W zeszłym tygodniu wiceminister rozwoju skierował wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, żeby zwróciła się do Telewizji Polskiej o ograniczenie emisji spotów piwa. Pytani przez Wirtualnemedia.pl eksperci z domów mediowych szacowali, że producenci piwa na reklamy telewizyjne wydają ok. 15 mln zł miesięcznie, z czego 6,7 mln zł kosztuje emisja w godz. 20-23.

Dlaczego resort zdrowia chce wprowadzić dalsze ograniczenia reklam piwa? - Z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że wielkość spożycia napojów alkoholowych w Polsce będzie rosła. Podniesienie świadomości konsumentów oraz ułatwienie podejmowania właściwych wyborów a także wprowadzenie rozwiązań umożliwiających ograniczenie dostępności fizycznej napojów alkoholowych bez wątpienia przyczyni się do zmniejszenia skali problemów wywoływanych przez alkohol wśród Polaków - opisuje ministerstwo w uzasadnieniu założeń nowelizacji.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Zdrowia chce usunąć reklamy piwa z telewizji i radia w godz. 20-23

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stop hipokryzji
To jest żałosne... Usuną reklamy i nagle spożycie alkoholu w Polsce się zmniejszy - śmiech na sali.
Na przykład w takich Czechach normalnie nadają reklamy wysokoprocentowego alkoholu, a w komercyjnych telewizjach nawet przed programami informacyjnymi lecą plansze sponsorskie z alko.
odpowiedź
User
aZaliż
Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana.
odpowiedź
User
szary szum
Dzielni socjaliści zakazujący reklamowania legalnie produkowanych kategorii towarów.
odpowiedź