SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Newsweek dla Powstańców

60 rocznica Powstania Warszawskiego w Newsweek Polska

W najnoszywm numerze Newsweek Polska zamieścił obszerny materiał mający uczcić 60-tą rocznicę Powstania Warszawskiego.

Szczególną atrakcją dla osób, które pamiętają czasy Powstania, jak też dla młodszych czytelników, będzie trójwymiarowa mapa przedwojennej Warszawy na czterech stronach formatu A4. Mapa będzie obrazowała przebieg operacji militarnych. Odnośniki do poszczególnych punktów mapy będą opisywały główne miejsca walk, kluczowe postacie dowódców i żołnierzy, oś czasu z przebiegiem 63 dni walk, a także stan uzbrojenia strony polskiej.

Oprócz mapy, czytelnicy znajdą w numerze Newsweeka również reportaż Piotra Zaremby o byłych powstańcach i ich wspomnieniach, połączony z fotoreportażem pokazującym miejsca, w których przebywali bohaterowie tekstu w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Tygodnik opublikuje również rozmowę o politycznym znaczeniu Powstania z wybitnym historykiem Normanem Daviesem oraz materiał "Ukradziona pamięć" - esej historyka z IPN. Esej, pokazujący jak po wojnie komuniści usiłowali modyfikować pamięć o Powstaniu, będzie zilustrowany zdjęciami z archiwów IPN - operacyjnymi materiałami zdjęciowymi SB, rejestrującymi nieoficjalne obchody rocznicy wybuchu Powstania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Newsweek dla Powstańców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl