SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niepodlegla.polskieradio.pl - nowy portal Polskiego Radia na 100-lecie odzyskania niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Radio uruchomiło portal internetowy Niepodlegla.polskieradio.pl. - Prezentujemy nasze najmłodsze dziecko, którym wszyscy w radiu możemy się chwalić - mówił na inauguracji projektu Jacek Sobala, prezes spółki.

Paweł Siwek i Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia, Fot. Łukasz KowalskiPaweł Siwek i Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia, Fot. Łukasz Kowalski

W serwisie skupione zostały audycje radiowe, felietony i artykuły przygotowane przez dziennikarzy wszystkich anten Polskiego Radia, portal PolskieRadio.pl oraz Archiwum Polskiego Radia.

- To jest ważny czas dla Polskiego Radia, ponieważ prezentujemy państwu nasze najmłodsze dziecko. Myślę tutaj o tym portalu. Ten portal to jest coś, czym wszyscy w radiu możemy się chwalić. Ja nie widziałem, jak na razie niczego, co byłoby lepsze od tej propozycji, jaką Polskie Radio przygotowało w związku z rocznicą odzyskania niepodległości - tłumaczył na konferencji inaugurującej projekt Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia.

- Portal bardzo dobrze wpisuje się w nasze obchody. Mamy wyraźne logo "Niepodległej", jak się wejdzie na stronę główną, czyli naszego programu rządowego, który ma wspierać wszystkich Polaków, którzy chcą obchodzić razem z nami 100-lecie niepodległości - wyjaśniał wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

- Serwis zawiera obrazy historii, ludzi, wydarzeń, zjawisk i refleksji o stuleciu naszej niepodległości. To teksty, wspomnienia, reportaże, relacje świadków, galerie filmów i fotografii. To nieznane dokumenty, unikatowe zapisy dźwiękowe, archiwalia radiowe, dawne zdjęcia i współczesne nagrania wideo - wyjaśnia Małgorzata Zalewska, szefowa Zespołu ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości w Polskim Radiu, która wraz z Michałem Chodurskim nadzorowali powstanie portalu.

Nadawca publiczny prezentuje serie audycji, które nawiązują do obchodów setnej rocznicy listopadowych wydarzeń. Proponuje słuchaczom także spotkania z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi podczas cyklicznych, plenerowych wydarzeń w miejscach-symbolach polskiej Niepodległości.

Dołącz do dyskusji: Niepodlegla.polskieradio.pl - nowy portal Polskiego Radia na 100-lecie odzyskania niepodległości

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
I to jest misja. Co by nie powiedziec o Polskim Radiu ich projekty internetowe, czy muzyczne, audycje sa ambitne i kulturotworcze. Dlatego slupki sluchalnosci spadaja. Literatura, muzyka powazna, historia, reportaz, teatr - sluchowiska, muzyka alternatywna, etc... same niszowe dziedziny, ale wlasnie tego oczekuje od nadawcy publicznego. Uwazam, ze Polskie Radio powinno calkowicie sluzyc tyllo misji - wolne od zobowiazan biznesowych i politycznych - zero reklam i patronatow instytucjonalnych. Nade wszystko, wolne od politykow.
...
odpowiedź
User
Belmondo
Nie róbmy radia, róbmy portale! Słuchalność spada, kolejnych portalików i tak nikt nie klika, ale przynajmniej mamy alibi, że coś robimy. W sztuce udawania Sobala dogania Kurskiego.
odpowiedź
User
zwiadowca
Zapewne panuje tam ta sama bogoojczyźniana propaganda co na antenie. Dziękuję, postoję...
odpowiedź