SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Posłowie PO rezygnują z udziału w programach Telewizji Polskiej. „Nie chcemy być mięsem armatnim”

Posłowie Platformy Obywatelskiej rezygnują z uczestnictwa w programach publicystycznych Telewizji Polskiej - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. - Nie mamy ochoty występować w charakterze mięsa armatniego, telewizja publiczna nie gra z nami fair  - mówi nam Jan Grabiec, rzecznik prasowy PO.

Jan Grabiec w studiu TVPArticle

Problemy PO z TVP zaczęły się w marcu, kiedy publiczny nadawca cofnął zaproszenia posłowi tej partii, Michałowi Szczerbie do dwóch programów telewizyjnych i jednego radiowego. Tłumaczono to tym, że politycy PiS nie chcą z nim dyskutować na antenie.

Na początku maja klub parlamentarny PO rozważał poważnie zbojkotowanie mediów publicznych. Wiceprzewodniczący klubu, Tomasz  Lenz, po nierzetelnie wprowadzonym (jego zdaniem) materiale "Wiadomości" TVP1 o Marszu Wolności, powiedział dla Wirtualnemedia.pl, że "poziom kłamstw i manipulacji TVP jest nie do przyjęcia". - Udawanie, że to media uczciwe i obiektywne jest wbrew logice i faktom. Partie opozycyjne powinny się zastanowić nad zignorowaniem mediów publicznych, jako tych, które fałszują rzeczywistość w celu wspierania PiS  - mówił nam Lenz.

Ostatecznie jednak do zorganizowanego bojkotu mediów publicznych nie doszło. W ostatnich dniach jednak w programach publicystycznych TVP przestali pojawiać się posłowie PO. Tak było np. niedzielnym i piątkowym "Gościu Wiadomości".

- Puste miejsca, na których mają pojawiać się posłowie Platformy Obywatelskiej, mogą pojawiać się w TVP coraz częściej - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jan Grabiec, rzecznik PO. Wyjaśnia, że nieobecności w programach to nie bojkot, tylko wypadkowa dwóch czynników: - Po pierwsze tego, że jesteśmy zapraszani do programów na ostatnią minutę. W dodatku na warunkach, jakie dyktują posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Gdy zgłaszamy swoich przedstawicieli, słyszymy, że posłowie strony rządowej nie chcą z nimi rozmawiać. Tak jest np. z posłem Michałem Szczerbą, który ma kłopoty z przebijaniem się w publicznych mediach - mówi nam Jan Grabiec.

Drugim czynnikiem, wpływającym na absencję parlamentarzystów opozycji w TVP, są reguły dyktowane przez telewizję. - Telewizja nie gra z nami fair. W zaproszeniach są podawane tematy, które zmieniają się jakimś cudem tuż przed wejściem na wizję. I gdy my wysyłamy eksperta od - powiedzmy - polityki zagranicznej, okazuje się w ostatniej chwili przed wejściem na wizję, że rozmowa dotyczyć będzie wewnętrznych spraw. Wydawcy programów wprowadzają naszych posłów w błąd. Nie mamy ochoty występować w charakterze mięsa armatniego, osób do grillowania na wizji. W związku z tym jeśli nic się nie zmieni, a raczej nie zmieni się, będziemy rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP - podsumowuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jan Grabiec.

>>> Wyniki oglądalności telewizji w Polsce

W sobotnim wydaniu programu "Gość Wiadomości" pojawił się poseł Michał Szczerba. Tematem rozmowy była kontrmanifestacja zorganizowana przez Obywateli RP, mająca zakłócić przebieg miesięcznicy rocznicy smoleńskiej. W programie oprócz Szczerby gościł też Paweł Grabowski z Kukiz ’15. Poseł PO ostro krytykował publiczną telewizję. - Pokazaliście mnóstwo jadu, mnóstwo PiS-owskiej propagandy w tej partyjnej telewizji. Pan i pana współpracownicy mają naprawdę bardzo wybiórczy zestaw informacji, który dostarczają bardzo skrupulatnie naszym widzom. A część widzów płaci abonament - mówił poseł Szczerba pod adresem prowadzącego Krzysztofa Ziemca.

Dołącz do dyskusji: Posłowie PO rezygnują z udziału w programach Telewizji Polskiej. „Nie chcemy być mięsem armatnim”

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bla
Miał niezły odjazd ten Szczerba, no ale z drugiej strony przewietrzył trochę łamiąc konwencje. Yo było nawet zabawne.
odpowiedź
User
matko i córko
Posłowie platformy błagam,apeluję,proszęęęęęęęęę!
Zróbcie to wreszcie.Naprawdę dla nszego zdrowia to będzie duuuuży zysk i dla uczciwości,prawdy,poziomu dyskusji,same zyski..I wy nie będziecie isę męczyć,ośmieszać kłamać w jednej stracji więcej,a najwyżej tam,gdzie wam będą pić z dziobków i gdzie wam sięnie przerywa,głównie wam. Pewnie, że widzowie mają prawo poznać i wasze opinie,no ale zysku mnóstwo. I zdecydujcie się,bo tu już nas katują któryś tydzień takimi artykułami,jak paroma innymi serialami;raz przychodzicie,raz nie,raz przyjmujecie zaproszenia, raz nie,raz przychodzicie tylko pot o by pokrzyczeć na reżimowe media, by powiedzieć, że nie widzieliście nie słyszeliście jak na popieranej przez was demonstracji czy przez popierającego was dziennikarza padają pełne nienawiści apele o przemoc o nie stosowanie prawa i nie uznawanie tej władzy. Najbardziej proszę o ten apel pana posła Sheinffelda czy jak mu tam,ale panią grafinię też i paru innych,a reszta jak chce to też.Ludzie,zróbcie coś dobrego wreszcie nie dla swoich,nie dla siebie! Dotrzymajcie w końcu jakąś obietnicę,z której coś dobregowynika. nO i czy to dotyczy senatorów/ Bo jednak sen.JR i paru innych przyjmują zaproszenia,a nawet w niektóre dni do rzeczy gadają,w inne gorzej,no ale to nie tylko waszej partii przypadłość i nie tylko polityków.
NO więc do obietnicy! Bo to już ileś tygodni tak.To,ze wg.was te media kłamią,a tamte co kłamią całą dobę mówią prawdę to już wiemy.I co dalej?Dalej tylko burdy i kłamstwa na fb i tt? czy coś więcej?Przecież od niedzieli wieczór mamy taką produkcję fakenewsów,że szok,o ile to kogoś jeszcze dziwi.Produkcję w wykonaniu najbardziej zaprzyjaźnionej gazety i waszych posłów,wielbicieli,+ pani Joanny Sw co była jednocześnie na weselu i na demonstracji.A że na tym weselu jejnie zamknęli,to cud.NO ale może nie.
tak więc błagam:
ZREALIZUJCIE.
Z poważaniem...
odpowiedź
User
@Jaro
Ziemiec sobie poradził i poradzi.A ciekawe,jak reagowałeś,gdy Gliński jechał Lewicką czy jak jej tam.
odpowiedź