SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play gotowy na rejestrację pre-paidów, Dostaniesz za to 100 zł (wideo)

Sieć telekomunikacyjna Play zapowiedziała, że będzie w terminie przygotowana do obowiązkowej rejestracji kart pre-paid. Chce zachęcić użytkowników do rejestrowania numerów, oferując im dodatkowe bonusy.

Article

Problem wprowadzonego nową ustawą antyterrorystyczną obowiązku rejestrowania nowych i działających już kart pre-paid Play poruszył po raz pierwszy w maju br. informując, że jest w trakcie przygotowań do obsługi użytkowników, którzy zechcą zarejestrować pre-paidy.

Teraz podczas konferencji prasowej operator ujawnił szczegóły związane z obowiązkiem rejestracji pre-paidów. Według szacunków podanych przez Play konieczność ujawnienia swoich danych osobowych operatorom może dotyczyć ok. 10 mln Polaków korzystających z przedpłaconych kart SIM, a obecnie odsetek tych działających już w sieciach, ale niezarejestrowanych ocenia się na 80-90 proc.

Play zaznacza, że będzie gotowy w terminie na obsługę użytkowników, którzy będą musieli pozostawić w punkcie sprzedaży takie dane jak imię i nazwisko oraz numer PESEL, które zostaną potwierdzone na podstawie okazanego dowodu osobistego. W wypadku firm konieczne będzie też podanie numerów NIP i REGON.

Operator zaznaczył, że ustawa przewiduje wyłączenie niezarejestrowanych kart pre-paid do początku lutego 2017 r. z tym, że po dokonaniu ich rejestracji zostaną one ponownie odblokowane.

- Mogę powiedzieć, że pokazaliśmy dzisiaj niezwykle mocną ofertę dla klientów pre-paid, ale najbardziej cieszy mnie, że proces rejestracji w Play przebiega tak szybko i prosto, że nie powinien stanowić utrudnienia dla naszych klientów - zapewnił Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Gruszka miał na myśli promocję, w ramach której użytkownicy dokonujący rejestracji pre-paidów w Play będą dostawać bonusy. Każdy z użytkowników taryf na kartę otrzyma w momencie rejestracji 100 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 10 GB transferu, a ważność konta wyniesie 12 miesięcy.

Wyższe bonusy są przewidziane dla klientów z dłuższym stażem w Play. Użytkownik korzystający z usług operatora przez okres od roku do dwóch lat otrzyma bonus w wysokości 200 zł, w wypadku dwóch-trzech lat będzie to 300 zł. Z kolei osoby będące w Play od trzech do czterech lat dostaną 400 zł, a ci o stażu czterech-pięciu lat - 500 zł. Wszystkie zaoferowane przez Play bonusy będą ważne przez 30 dni.

Promocja objęła także użytkowników oferty Internet na kartę, którzy przy rejestracji otrzymają konto ważne przez rok i 100 GB limitu danych.

Play zapowiedział też, że przed wyłączeniem niezarejestrowanych kart w ustawowym terminie będzie wysyłał do użytkowników stosowne ostrzeżenia. Z kolei każdy posiadacz pre-paida może sprawdzić czy jest on zarejestrowany za pomocą wpisanego w telefon kodu *111*49*1#.

Podczas konferencji przedstawiciele Play zaznaczyli, że obowiązkowa rejestracja kart pre-paid obowiązuje w wielu krajach na świecie. Jednak w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl eksperci podkreślali, że takie rozwiązanie jest utrudnieniem dla użytkowników i nie będzie skuteczne w walce z terroryzmem, zwracali też uwagę na wysokie koszty i obciążenia administracyjne przy znikomej efektywności rejestracji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play gotowy na rejestrację pre-paidów, Dostaniesz za to 100 zł (wideo)

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fairplay
A co z już zarejestrowanymi pre-paidami? Ich użytkownicy też dostaną bonus?
27 11
odpowiedź
User
marketer
oczywiście, że nie ;)
20 9
odpowiedź
User
użytkownik
Czyli "nie warto być przyzwoitym" i rejestrować się z własnej woli. Osoby, które zrobiły to szybciej niż trzeba było, zostały zwyczajnie zrobione w konia. Jak zwykle zresztą.
23 16
odpowiedź
User
Ka
W wideo jest odp, ze dostaniesz bonus
10 8
odpowiedź
User
Krucjusz Stanisiv Mąciwoda von Dandys Dudus Obfitus Fellatius z rodu Kozich Serów
@użytkownik
Tak jak w chrześcijaństwie. Nie warto się starać przez całe życie. Wystarczy nawrócić się na na końcu żywota.
Stosuję tę metodę.
26 10
odpowiedź