SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media: wskutek zapłaty za udziały wydawcy „Do Rzeczy” wynik za ub.r. niższy o 11,9 mln zł

Firma PMPG Polskie Media poinformowała, że wskutek kupna w grudniu ub.r. 50,1 proc. udziałów spółki Orle Pióro, wydawcy „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy”, skonsolidowany wynik finansowy PMPG za ub.r. zostanie pomniejszony o kwotę tej transakcji, czyli ok. 11,9 mln zł.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

Pod koniec grudnia ub.r. PMPG Polskie Media podała, że z kwoty 11,9 mln zł za 50,1 proc. udziałów Orlego Pióra 9,83 mln zł zostanie uregulowane poprzez potrącenie wierzytelności przysługującej PMPG z tytułu obligacji do wykupu w 2019 i 2020 roku wyemitowanych przez spółkę Capital Point, której właścicielem jest Lisiecki Investments Ltd. Michał Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, jest jednym z prokurentów spółki Capitał Point.

Natomiast 2,1 mln zł miało zostać zapłacona przez PMPG w formie akcji nowej emisji spółki wyemitowanej w 2018 roku dla Michała Lisieckiego. W ramach podwyższenia kapitału do akcjonariusza PMPG mają trafić minimum 209 304 akcje spółki.

W środę PMPG Polskie Media poinformowała, że według wstępnych szacunków wskutek kupna udziałów Orlego Pióra jej skonsolidowany wynik finansowy za ub.r. będzie niższy o ok. 11,9 mln zł.

- W wyniku analizy przeprowadzonej przez emitenta (czyli PMPG - przyp.) w związku z przygotowywaniem skonsolidowanego sprawozdania finansowego emitent uznał, że nabyte w wyniku transakcji udziały spółki (czyli Orlego Pióra - przyp.) nie wpływają na zwiększenie aktywów emitenta z uwagi na sprawowanie przez emitenta kontroli nad spółką przed dokonaniem transakcji. Jednocześnie w związku z dokonaniem ww. zapłaty przez emitenta za nabycie udziałów spółki należnościami emitenta w stosunku do podmiotu spoza grupy kapitałowej emitenta zmniejszeniu uległy aktywa finansowe emitenta o wysokość ceny nabytych udziałów spółki, czyli o kwotę ok. 11.900 tys. zł. Pomniejszenie aktywów wpłynie na pomniejszenie skonsolidowanego wyniku finansowego o kwotę ok. 11.900 tys. zł - opisano w komunikacie giełdowym PMPG Polskie Media.

- Emitent informuje, że ww. jednorazowe zdarzenie będzie miało wpływ jedynie na skonsolidowane sprawozdanie finansowe emitenta, a nadto jedynie w zakresie danych księgowych. Emitent informuje, że bez wystąpienia jednorazowego zdarzenia, o którym mowa w niniejszym raporcie skonsolidowany wynik finansowy emitenta byłby wyższy od osiągniętego o kwotę ok. 11.900 tys. zł - dodała firma.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży do 10,96 mln zł i zysku netto do 1,74 mln zł. Na początku grudnia firma zaciągnęła kredyt w wysokości maksymalnie 3 mln zł na bieżącą działalność.

PMP Polskie Media wydaje m.in. tygodnik „Wprost” i serwis Wprost.pl, a Orle Pióro - tygodnik „Do Rzeczy”, miesięcznik „Historia Do Rzeczy” i serwis DoRzeczy.pl. Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 18 937 egz., a „Do Rzeczy” - 42 163 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media: wskutek zapłaty za udziały wydawcy „Do Rzeczy” wynik za ub.r. niższy o 11,9 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ola
tonacy brzytwy sie chwyta..
odpowiedź
User
moje imię/nick
no... to my Wam niby sprzedamy i tym pokryjecie Wasz dług wobec Nas... następnie resztę zapłaci się w formie akcji itp. itd. ... przepływów finansowych od licha i ciut ciut... a że tak spytam... o ile od tego mieszania przybyło PKB? ... coście wyprodukowali?
odpowiedź
User
Wiktoria
hahahahaha. znowu triki iluzjonistyczne. co to jest za firma, David Copperfield by się nie powstydził.
odpowiedź