SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po sporze z Tomaszem Terlikowskim Bartłomiej Maślankiewicz zwolniony z Telewizji Republika

Dziennikarz Bartłomiej Maślankiewicz z końcem ub.r. został zwolniony z redakcji Telewizji Republika. - Nie doszliśmy z nowym szefostwem do porozumienia w sprawie dalszej współpracy - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Bartłomiej Maślankiewicz, fot. Telewizja Republika Article

O tym, że zakończył pracę w Telewizji Republika, Bartłomiej Maślankiewicz poinformował na Twitterze. - Coś się kończy coś się zaczyna. Co? Zobaczymy. Nie ma mnie już w Republice - napisał.

- Nie doszliśmy z nowym szefostwem do porozumienia w sprawie dalszej współpracy - wyjaśnił Maślankiewicz w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. Nie chciał sprecyzować, czego dotyczył brak porozumienia.

Bartłomiej Maślankiewicz pracował w Telewizji Republika od początku jej nadawania wiosną 2013 roku. Był reporterem i prezenterem programów: wieczornego serwisu informacyjnego „Dzisiaj”, a od września br. - popołudniowego pasma publicystycznego „Po prostu”. Zasłynął emocjonalnymi relacjami z wydarzeń ulicznych: Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku (kiedy o kibicu zatrzymanym przez policję powiedział: „Został po nim tylko szalik”, co stało się tematem wielu memów internetowych - zobacz szczegóły) oraz starć w Kijowie w styczniu 2014 roku (więcej na ten temat).

Od września ub.r., po odejściu Bronisława Wildsteina, redaktorem naczelnym Telewizji Republika jest Tomasz Terlikowski, a jego zastępczynią Anita Gargas (więcej o tym). Terlikowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdził, że to on podjął decyzję o zwolnieniu Maślankiewicza, natomiast nie chciał mówić o jej powodach. - To sprawa między mną a Bartłomiejem Maślankiewiczem - stwierdził.

Maślankiewicz przyznał nam, że nie ma konkretnych planów zawodowych, bo nie planował odejścia z TV Republika. - Będę szukał pracy w zawodzie, choć to pewnie nie będzie łatwe z moim życiorysem. Myślę o dokończeniu filmu o Ukrainie i napisaniu książki. Wreszcie będzie czas - opisał.

W listopadzie ub.r. średnia oglądalność Telewizji Republika w grupie widzów w wieku 4+ wynosiła 10 468 widzów, co dało 0,15 proc. udziału w rynku telewizyjnym (zobacz wyniki wszystkich kanałów informacyjnych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po sporze z Tomaszem Terlikowskim Bartłomiej Maślankiewicz zwolniony z Telewizji Republika

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wgm
Telewizja Republika zatrudnia młodych, ale bardzo sympatycznych dziennikarzy. Lubię oglądać ich programy, są dynamiczne, ciekawie prowadzone i z poczuciem humoru. Blogosfera, Wolne Głosy, Dzisiaj - to pozycje naprawdę godne polecenia. Żałuję, że odszedł redaktor Maślankiewicz, mam nadzieję, że wróci do Republiki, tam pracuje też wielu znakomitych starych asów dziennikarstwa, jest się od kogo uczyć! Mam nadzieję, że dyrektor Terlikowski pomoże mu, szkoda gubić takiego odważnego dziennikarza.
odpowiedź
User
Erwu
Został po nim tylko szalik...
88 22
odpowiedź
User
Inna
Szkoda. Podziwiałam jego robotę ( odwagę) na Majdanie. On pierwszy zachowywał się tam jak prawdziwy reporter. Podczas , gdy inni tradycyjnie nadawali z bezpiecznych miejsc, on pokazywał nam sam środek wydarzeń. Wyśmiewano, że tylko idiota tak ryzykuje. A potem inni go kopiowali. Szkoda.
84 31
odpowiedź
User
mm
Terlikowski to jest sekciarz pełną gębą. On wygaduje takie rzeczy że albo jest psychicznie chory albo jest agentem Mossadu. Te jego wypowiedzi że zwierzęta nie mają praw, to ze zydzi to narod wybrany przez Boga i Polacy muszą ich wspierac, ze nasza cywilizacja jest judeokatolicka a on sam jest judeokatolikiem. W głowie się nie mieści, chyba nawet u Szechtera nie ma takiej propagandy.
73 40
odpowiedź
User
:P
Wwgm - niezla proba, Terlikowski.
20 12
odpowiedź