SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Party” liderem sprzedaży dwutygodników people w I kwartale 2019. Najwięcej straciła „Viva!

W pierwszym kwartale 2019 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników people było „Party”. Prawie wszystkie tytuły zanotowały spadki, a najwięcej straciła „Viva!”. Zyskała tylko „Gala” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem dwutygodnika „Party” (Edipresse Polska) w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 109 951 egz. W porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku była ona niższa o 14,72 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął dwutygodnik „Show” (Wydawnictwo Bauer). Zanotował on spadek sprzedaży ogółem wynoszący 26,02 proc. do 71 743 egz.

Podium uzupełnia magazyn „Sukcesy i Porażki” (Wydawnictwo Bauer), który awansował z czwartej lokaty. Zanotował on spadek wynoszący 10,68 proc. Jego średni wynik w analizowanym miesiącu wyniósł 71 613 egz.

Na czwartą lokatę spadł magazyn „Viva!” (Edipresse Polska). Jego wynik sprzedażowy zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 30,08 proc. do 62 012 egz.

Przedostatnia była „Gala” (Grupa Burda). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu wyniosła 43 930 egz., po wzroście o 20,54 proc. - jedynym w zestawieniu.

W marcu 2019 roku średnia sprzedaż ogółem nowego lidera, czyli dwutygodnika „Party”, wyniosła 102 593 egz., po spadku o 18,51 proc. Z piątej na drugą lokatę awansowała „Gala” (72 904 egz., wzrost o 51,72 proc. - największy w zestawieniu). Oczko niżej znalazły się „Sukcesy i Porażki” (70 338 egz., spadek o 9,26 proc.).

Z kolei najwięcej straciło tutaj „Show” (Wydawnictwo Bauer) - było to 23,90 proc. do 69 758 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Party” liderem sprzedaży dwutygodników people w I kwartale 2019. Najwięcej straciła „Viva!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl