SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sylwia Matusiak: z NBP na szefową Centrum Informacyjnego Rządu

Sylwia Matusiak objęła funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Poprzednio pracowała w Narodowym Banku Polskim, a wcześniej m.in. Kancelarii Prezydenta RP (za kadencji Lecha Kaczyńskiego), biurze poselskim Jacka Sasina i jako zastępca burmistrza podwarszawskich Marek.

Sylwia Matusiak, fot. Twitter Article

Nazwisko Sylwii Matusiak z funkcją dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu zostało właśnie umieszczone w serwisie internetowym tej struktury.

Kilka dni temu funkcję wicedyrektora CIR objął Mariusz Chłopik, poprzednio dyrektor biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu.

W drugiej połowie ub.r. dyrektorem CIR był Jarosław Rybak, a wicedyrektorem - Anna Kuźma. Przedtem strukturą zarządzał Piotr Matczuk, który po odejściu z kancelarii premiera wspólnie z Anną Plakwicz (też wcześniej pracowała w kancelarii premiera) założył agencję Solvere. Firma jesienią ub.r. zajmowała się szeroko komentowaną kampanię „Sprawiedliwe sądy” organizowaną przez Polską Fundację Narodową.

Sylwia Matusiak wcześniej była związana z NBP, PiS, kancelarią premiera i biurem Jacka Sasina

Poprzednio Sylwia Matusiak przez ponad rok była dyrektorem departamentu edukacji i wydawnictw w Narodowym Banku Polskim (jego prezesem w połowie 2016 roku został Adam Glapiński).

Wcześniej była związana z Prawem i Sprawiedliwością, m.in. jako dyrektor biura prasowego klubu parlamentarnego PiS, a potem jego rzecznik prasowy. Za kadencji Lecha Kaczyńskiego była zastępca dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Potem zarządzała biurem poselskim Jacka Sasina.

Sylwia Matusiak była też radną Powiatu Wołomińskiego, a od października 2013 do września 2014 roku - zastępcą burmistrza podwarszawskiego miasta Marki. Jest współzałożycielką pisma „Rzeczpospolita Marecka” i wieloletnim prezesem Towarzystwa Przyjaciół Marek.

Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sylwia Matusiak: z NBP na szefową Centrum Informacyjnego Rządu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Komentarzy
Zero
8 8
odpowiedź
User
wiki
i juz po karierze, zrezygnowala z ciru
8 8
odpowiedź