SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Republika chce uruchomić kanał ogólnotematyczny

Zarząd Telewizji Republika zapowiedział, że firma uruchomi drugi kanał telewizyjny, o charakterze konserwatywnym i ogólnym profilu tematycznym. Jest on szykowany do naziemnej telewizji cyfrowej. Wiosną br. zmodyfikowana zostanie ramówka obecnego kanału informacyjno-publicystycznego.

Article

- Dzisiejszy format informacyjno-publicystyczny zostanie poszerzony o nowy kanał o charakterze ogólnym. Obecnie trwają pracę nad uaktualnieniem ramówki kanału. Na antenie Telewizja Republika pojawią się niebawem nowi, znani dziennikarze i publicyści, oferta programowa zostanie wzbogacona o nowe programy z obszaru publicystyki społecznej, kultury i edukacji - zapowiedział zarząd nadawcy w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Nowe programy i dziennikarze mają pojawić się w stacji w kwietniu, najpóźniej w maju. - Będzie więcej programów o tematyce społecznej, publicystyki społecznej. Proporcja między informacjami a publicystyką zostanie przesunięta w stronę tej drugiej. Dalej będziemy kanałem informacyjno-publicystycznym, ale zdecydowanie bliższym ludzi - opisuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Fic, prezes i dyrektor operacyjny Telewizji Republika.

Z TV Republika w br. odeszło już kilku dziennikarzy, którzy dołączyli do Telewizji Polskiej, po tym jak zmieniło się jej kierownictwo. Michał Rachoń został wicedyrektorem ds. publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a Bartłomiej Graczak - reporterem „Wiadomości” TVP1. - Na pewno sytuacja personalna związana z ruchami kadrowymi telewizji publicznej opóźnia niektóre prace. Spodziewaliśmy się jednak takich ruchów, więc prace nad odświeżeniem ramówki naszego kanału i tak były prowadzone - komentuje Piotr Fic.

Z kolei nowy kanał Telewizji Republika, o charakterze ogólnym, będzie szykowany do nadawania w naziemnej telewizji cyfrowej. Jak czytamy w oświadczeniu, stacja ma „ambicję odegrać w niedalekiej przyszłości istotną rolę i skutecznie konkurować innymi kanałami dystrybuowanymi w naziemnej telewizji cyfrowej (DVBT)”. Nadawca przy prowadzeniu obu stacji chce wykorzystywać synergie programowo-produkcyjne.

- Z naszych obserwacji wynika dosyć jasno, że ludzie kierujący się wartościami konserwatywnymi są tak liczną grupą, że sprofilowanie kanału odpowiadającego takim wartościom - w postaci oferty kulturalnej, filmowej, rozrywkowej - ma duży potencjał. Oferta, z którą chcemy przyjść do widzów, będzie nieco inna niż ta proponowana przez większość działających od lat stacji komercyjnych o profilu ogólnym - zapowiada Piotr Fic. - Termin startu naszego drugiego kanału jest uzależniony od tego, kiedy w związku z rozwojem sytuacji na rynku i ustawodawstwem będzie miejsce na naziemnym multipleksie cyfrowym. Na pewno niektóre produkcje planowane do tego kanału mogą pojawić się, może w węższym zakresie, w ciągu roku - zaznacza.

Finansowanie kolejnego etapu rozwoju będzie się opierało na środkach od inwestorów krajowych i zagranicznych, z którymi Telewizja Republika prowadzi obecnie rozmowy. Piotr Fic informuje, że firma chce pozyskać od nich kilkadziesiąt milionów  złotych.

Piotr Fic prezesem Telewizji Republika został w zeszłym tygodniu, wcześniej w firmie pełnił już funkcję dyrektora operacyjnego. Stanowisko prezesa było nieobsadzonego od września ub.r., kiedy zrezygnował z niego Bronisław Wildstein. Wiceprezesem spółki bez zmian jest Tomasz Sakiewicz, a członkiem zarządu i redaktorem naczelnym - Tomasz Terlikowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika chce uruchomić kanał ogólnotematyczny

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
misiek
No to chyba tylko musiałby ich Murdoch kupić, żeby konkurowali z kanałami DVB-T, ale chyba po przygodzie z Pulsem mało to możliwe. hahaha polskie Fox News...
35 55
odpowiedź
User
...
niech otworzą kanał erotyczny to im oglądalność podskoczy :)
55 61
odpowiedź
User
gość
Przecież i tak króluje tam telereklama- mam jednak złe wiadomości mango24 już działa przynajmniej we Wrocławiu na zwykłej antenie
37 49
odpowiedź
User
wiecej pluralizmu
Republika doskonale spełnia swoją role.Pluralizm i inny punkt widzenia.W czasach Donalda i Ewki Republika to były jedyne media telewizyjne który mówiły innym głosem. Czasy Plaformy to czasy gdzie wszystkie główne stacje mówiły jedno i to samo czyli Plaforma The Best HAHAHA,czyli było jak u Putina gdzie wszystkie stacje tv mówią Putin The Best.Dobrze że teraz te czasy w Polsce się skończyły już nie będzie tej jednej wielkiej POropagandy.
73 71
odpowiedź
User
ziom
Idą we właściwą stronę moim zdaniem. Jak raz dobrze wejdą w rynek, to trudno będzie ich wypchnąć. Dominacja lewackiego przekazu to już definitywna przeszłość.
63 49
odpowiedź