SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis krytykuje wywiad Gazeta.pl z Krzysztofem Stanowskim o akcji #Dobrowraca

- Prymitywny PIS-owski hejter jest reklamowany przez Gazeta.pl jako agent dobra. Świat jest coraz śmieszniejszy - tak wywiad Gazeta.pl z Krzysztofem Stanowskim o akcji charytatywnej #Dobrowraca ocenił Tomasz Lis. Stanowski odpowiedział mu równie ostro. Obaj są w czołówce najpopularniejszych polskich dziennikarzy na Twitterze.

Tomasz Lis i Krzysztof Stanowski Article

W wywiadzie zamieszczonym w weekendowym dziale Gazeta.pl Krzysztof Stanowski, założyciel i szef serwisu sportowego Weszlo.com, opowiada, jak prowadzi na Twitterze akcję charytatywną #Dobrowraca polegającą na wpłacaniu pieniędzy na leczenie ciężko chorych osób oraz zachęcaniu do tego innych.

Stanowski zaczął tę inicjatywę spontanicznie w połowie ub.r. (dostał prośbę o zamieszczenie na swoim profilu twitterowym linka do jednej ze zbiórek w serwisie Siepomaga.pl), szybko przerodziło się to w cykliczną akcję, którą dziennikarz mocno promuje na swoim profilu. Niektórym firmom w zamian za wsparcie oferuje zamieszczenie tam ich reklam.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wywiad ze Stanowskim mocno skrytykował na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska”. - A tu widzę, że prymitywny PIS- owski hejter jest reklamowany przez Gazeta.pl jako agent dobra. Świat jest coraz śmieszniejszy - napisał.

Krzysztof Stanowski parę razy za rządów koalicji PO-PSL ostro krytykował niektóre działania rządzących oraz części mediów (m.in. TVN24). Kiedy w maju 2015 roku udzielił na ten temat wywiadu „Rzeczpospolitej”, w krytycznym tonie opisał to Kamil Sikora, ówczesny szef działu politycznego serwisu naTemat.pl (którego współwłaścicielem jest Tomasz Lis). Stanowski polemizował z Sikorą na Weszlo.com, wytykał też Lisowi hejterskie wpisy w serwisie internetowym „Newsweeka”.

Na Twitterze szefowi Weszlo.com obecnie zdarza się ostro krytykować zarówno rządzących, jak i opozycję.

- A ty hejterze komuś pomogłeś, czy tylko stawiasz cuchnące, internetowe klocki? Truj się własnym jadem, ja będę robił swoje - odpowiedział Stanowski Lisowi w niedzielę rano.

Wpis redaktora naczelnego „Newsweeka” krytycznie ocenili też niektórzy dziennikarze. - Nie ufam ludziom, którzy nadużywają słowa „prymitywny” - stwierdził Przemysław Barankiewicz z Bankier.pl. - Oszalał. Tomasz Lis nazywa Krzysztofa Stanowskiego „pisowskim hejterem”. Nienawiść odbiera niektórym rozum - napisał Szymon Jadczak, reporter "Superwizjera" TVN.

Tomasz Lis jest najpopularniejszym polskim dziennikarzem na Twitterze, jego profil obserwuje obecnie 631 tys. użytkowników. Krzysztof Stanowski jest pod tym względem na 10. miejscu ze 142 tys. followersów.

W wywiadzie na Gazeta.pl Stanowski stwierdził, że zdecydowana większość wiadomości, które dostaje obecnie na Twitterze i Facebooku, to prośby o publikację na jego profilu informacji o zbiórkach charytatywnych.

W mijającym tygodniu w takiej sprawie napisała do niego Hanna Lis. - Hej! Masz gigantyczny zasięg, może włączyłbyś się w akcję, o której na moim TL? Zerknij, dobrego dnia - stwierdziła. Zaznaczyła, że nie obserwuje się na Twitterze wzajemnie ze Stanowskim, więc nie może wysłać mu prywatnej wiadomości.

Hanna Lis promuje zbiórkę na leczenie 2-letniego chłopca cierpiącego na nowotwór oczu. Jej profil twitterowy ma 2,8 tys. followersów, przywróciła go we wrześniu ub.r. po miesięcznej przerwie, którą tłumaczyła hejtem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis krytykuje wywiad Gazeta.pl z Krzysztofem Stanowskim o akcji #Dobrowraca

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zło_dobrem_zwyciężaj
Pytanie dnia - dlaczego Hanna Lis poprosiła o wsparcie Stanowskiego ze 142 k followersów a nie swojego męża, który ma tych followersów 631 k?
68 12
odpowiedź
User
PK
U Lista stwierdzono wściekliznę i niewiele da się już zrobić. Ciekawe kiedy rodzina zdecyduje się go wysłać do zakładu zamkniętego.
52 14
odpowiedź
User
popcorn i czipsy
Na lewicy bulgoce, Lis z gazetką walczy o to, kto jest większym lewicowym radykałem.
42 13
odpowiedź
User
Polak
To już dziś, na niebie Merkury w opozycji do Jowisza i jak widać zaczęło się. Lewaki zaatakowali samych siebie. I to będzie postępować. Każdy kto oglądał w niedziele po obiedzie filmy o zwierzątkach w Afryce wie, że gdy idzie pora sucha, źródła pieniędzy... przepraszam, wody. Źródła wody się kurczą i zaczyna się walka o przetrwanie. Dochodzi do walk. A u nas zapowiada się kilka lat suszy dla lewaków, a jak drzewo ma wielką koronę, a słaby i płytki system korzeniowy, to to się happy endem nie kończy.
32 14
odpowiedź
User
x
Lis niby ma 630 tys folołersów, ale na stronie TwitterAudit można sprawdzić, że tylko 250 tys jest prawdziwa. To jak to?
40 9
odpowiedź