SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Nowe Stany Ameryki" w Trójce. Prowadzącymi Rafał Tomański i Aleksandra Sumlińska

"Nowe Stany Ameryki" to kolejna nowość w programie radiowej Trójki, która pojawiła się w weekendowej ramówce rozgłośni w ostatnich tygodniach. Prowadzącymi są Rafał Tomański i Aleksandra Sumlińska.

fot. Polskie Radiofot. Polskie Radio

- Zabierzemy państwa w podróż do Stanów Zjednoczonych, które na pewno każdy zna, kojarzy, czy to filmowo, czy muzycznie, podróżniczo, historycznie czy kulinarnie, ale jakie są one naprawdę? Świat dookoła nas się zmienia, tych płaszczyzn zmian jest czasem aż za dużo, żeby się w tym nie pogubić, zapraszamy na nowy cykl - powiedział na początku programu "Nowe Stany Ameryki" jego współgospodarz Rafał Tomański.

Audycja zadebiutowała na antenie Trójki w ostatnią niedzielę (20 listopada) po godz. 8. Zastąpiła w ramówce program "Bed and Breakfast" (prowadzą go Piotr Firan i Raf Uzar), który jest także nadawany w soboty w godz. 6-9 i w ten dzień pozostaje na antenie.

"Nowe Stany Ameryki" to program, w którym przewodnikiem po Stanach Zjednoczonych jest Aleksandra Sumlińska. To Polka urodzona i wychowana za oceanem. W niedzielnej audycji opowiada Rafałowi Tomańskiemu o współczesnej Ameryce. - W najbliższych odcinkach autorzy przybliżą zwyczaje i codzienne życie Amerykanów, m.in. co zmieniło się po wydarzeniach z 11 września 2001 r. oraz po pandemii. Będzie też o zakupach, sezonie świątecznym, spędzaniu wolnego czasu, amerykańskiej szkole i polskich akcentach za oceanem - informuje nas Monika Kuś z Polskiego Radia.

Rafał Tomański jest związany z Programem Trzecim Polskiego Radia od czerwca br. Został jednym z prowadzących cotygodniową audycję "Świat do trzeciej", przygotowuje do niej cykl "Środek od środka" na temat Azji. Pod koniec sierpnia zadebiutował jako jeden z gospodarzy "Salonu politycznego Trójki".

Wcześniej Rafał Tomański współpracował m.in. z Radiem ChilliZet, TVN CNBC, "Rzeczpospolitą", "Gazetą Wyborczą", PAP i TVP Info. Pracował też w Business Insider Polska.

Zmiany w weekendowej ramówce Trójki

W tym roku radiowa Trójka nie wprowadziła jesiennej ramówki. Nie oznacza to jednak, że nic się w programie nie zmieniło. Ale nowości jest niewiele i są ujawniane stopniowo. Jak już informowaliśmy, w poniedziałek, 7 listopada na antenie Trójki pojawiła się nowa audycja Tomasza Łysiaka - "Pan TaŁyk", w której jej autor zajmuje się m.in. słowami, powiedzeniami, zwyczajami, historycznymi anegdotami oraz kulturowymi ciekawostkami. Program emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 7:50.

To nie koniec zmian. W ostatni weekend października zadebiutowały na antenie trzy audycje. Dwie z nich prowadzi Michał Żołądkowski ("Gra gitara", "Spotkania trzeciego stopnia"), który miesiąc temu dołączył do stacji. Gospodarzami kolejnej są dziennikarze sportowi Programu Trzeciego Polskiego Radia ("Login: Aktywni").

Od listopada audycji "Trójka literacka", która była dotąd emitowana w niedziele, można słuchać od poniedziałku do czwartku w wieczornym paśmie emitowanym po godz. 22:05. Zamiast 40-minutowego programu teraz nadawane są w tygodniu cztery 10-minutowe odcinki. Z kolei w październiku Trójka wprowadziła na antenę "W antrakcie" - nowy program dla miłośników teatru. Prowadzą go Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz. Audycja nadawana była wcześniej w Polskim Radiu 24.

W najnowszym badaniu Radio Track (sierpień- październik 2022 r.) realizowanym przez pracownię Kantar Polska udział Trójki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2 proc.

Dołącz do dyskusji: "Nowe Stany Ameryki" w Trójce. Prowadzącymi Rafał Tomański i Aleksandra Sumlińska

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Melissa
Nie ma co słuchać....zaraz Agniecha wymysli coś nowego bo jakąś kolezaneczka musi sobie dorobić. To że nie zna się na radiu to nic
odpowiedź
User
BB
Współprowadząca nie do strawienia, makaronizmy, wtrącenia, silenie się na akcent. Odciąga w ten sposób uwagę od treści. Jak dziewczyna zapomni mówi polskim akcentem. Nie bardzo też widzę sens całej audycji wokół Ameryki. Rozumiem jeden, dwa odcinki. Z resztą to już było, w piątkowych audycjach Agnieszki Furtak Bilnik, Oli Budki i Wioli Myszkowskiej. Także wracanie do sprawdzonych formatów mnie nie dziwi, szkoda tylko, że pani prezes zmusiła pracowników do odejścia. Powinna zostać odwołana. W niej tkwi problem a nie w antenie. Bez jej głupich decyzji, jeszcze głupszych kierowników muzycznych terroryzujących zespół i reorganizujących radio można spróbować odbudować wizerunek. Także Aga, Ciechanski, Czabański i Lichocka out.
odpowiedź
User
Tomasz
Nie ma co słuchać....zaraz Agniecha wymysli coś nowego bo jakąś kolezaneczka musi sobie dorobić. To że nie zna się na radiu to nic

Melissa 2022-11-23 06

Zastanawiam się kto jeszcze słucha bełkotu w Trójce. Drohimirecka (po znajomości), Demka, Reszczyński. Klubów Trójki nie da się słuchać. Do tego fatalne reportaże. Historia, IPN, zawracanie kijem Wisły. Młodzież tego nie da rady, nieprzyswajalne pod względem treści i formy. Dziadki usypiają. Gdzie to nowoczesne radio? Mamy XXI wiek a radio dzięki prezesce ma poziom epoki kamienia łupanego. Podcasty, jakie? Wizerunek, jaki? Strona www wygląda jak przybytek dla tirowców, Glamour Sokółka. Strona FB, polityka, nekrologi i urodziny. Posty z audycjami radia mają 2 (dwa lajki). Od 2020 r. setki razy zmieniana ramówka, kilkadziesiąt efemerycznych audycji, kilkudziesięciu pracowników na chwilę. Po co? Słuchalność na dnie 1,8%. Kto chce słuchać "jedynie słusznego" betonu politycznego?
odpowiedź