SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urodziny radiowej Trójki: specjalne audycje, koncertowe wspomnienia i cykl z piosenkami Agnieszki Osieckiej

Radiowa Trójka w środę, 1 kwietnia, świętuje 58. urodziny. Z tej okazji zespół przygotował specjalne audycje, wśród których znajdzie się m.in. okolicznościowy reportaż o radiowej kuchni i wspomnienia z najlepszych koncertów, które odbyły się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

fot. Polskie RadioArticle

Program III Polskiego Radia rozpoczął nadawanie1 kwietnia 1962 roku. - Trójka obchodzi swoje 58. urodziny w trudnym momencie, nie będzie więc tradycyjnego świętowania i tortu, za to uchylimy rąbka tajemnicy, jak sobie radzimy z pracą zdalną, ucząc się robić radio w nowych okolicznościach - komentuje Tomasz Kowalczewski, dyrektor Trójki.

O tworzeniu radia w czasach epidemii koronawirusa opowie słuchaczom Iza Woźniak w materiale, który wyemitowany zostanie o godz. 6.40. O tym, jak ważne jest radio w obecnej chwili - opowiedzą rozmówcy Tomasza Jeleńskiego (osoby w wieku 10, 20, 30, 40 i 58 lat). Emisja-  w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” w godz. 15.00-19.00.

Z kolei niebanalne zdolności dziennikarzy Trójki przybliży o godz. 8.50 Agnieszka Szwajgier. - Nie wszyscy wiedzą, że redaktorzy z Myśliwieckiej, oprócz pracy w radiu, mają także inne talenty. Na przykład potrafią imitować dźwięki otaczającego nas świata - mówi reporterka. W jej materiale po raz pierwszy będzie można usłyszeć m.in. Beatę Michniewicz w roli krowy, Kubę Strzyczkowskiego imitującego kurę oraz Ewę Lipowicz udającą psa, który zjadł oponę.

W specjalnym reportażu Agnieszki Szwajgier „Urodziny Trójki” (emisja po godz. 18.00) będą wspomnienia o tym, jak Trójka powstawała oraz o jej słynnych głosach. Materiały archiwalne skomentowane zostały przez obecnych dziennikarzy anteny: Barbarę Marcinik, Ewę Lipowicz, Kubę Strzyczkowskiego i Ernesta Zozunia. Urodzinowe akcenty i życzenia będą pojawiać się też w stałych, antenowych pozycjach: „Urywkach z kalendarza” Filipa Jaślara (godz. 6.50) i „Pytaniach z kosmosu” Tomasza Rożka (godz. 7.15).

Muzyczną klamrą spinająca urodzinową ramówkę będą piosenki wybrane z najlepszych koncertów, które odbyły się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej i były transmitowane na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Od godz. 6.00 do 23.00 – co godzinę – usłyszeć będzie można urywki występów: Krzysztofa Zalewskiego, Mazolewskiego/Portera, The Waterboys, Gregory’ego Portera, LP, Simply Red, Jana Borysewicza z gośćmi, Jaromira Nohavicę, Katie Meluę, Smolika/Keva Foxa, Skunk Anansie, Amy McDonald, Sama Fendera, Laboratorium, EABS, Finka, Stanisławę Celińską i Hani Rani. Ponadto w dniach 1-5 kwietnia Trójka przypomni „Piosenki mojej mamy” - serial w 22 odcinkach, w którym Agata Passent opowie o piosenkach Agnieszki Osieckiej.

W ciągu ostatniego miesiąca z Trójką rozstało się kilkoro dziennikarzy i prowadzących. 9 marca z anteną rozstała się dziennikarka muzyczna Anna Gacek, nie przyjmując nowej propozycji współpracy. Kilka dni później po 55 latach współpracy z Trójki odszedł Wojciech Mann, który w ostatnim czasie prowadził kilka audycji, m.in. „W tonacji Trójki” razem z Gacek. Później z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski, a po nich  Jan Chojnacki, a także Wojciech Waglewski z synem Bartoszem („Fisz”). Szefostwo anteny zawiesiło także coniedzielną audycję „Sjesta” Marcina Kydryńskiego.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2019 roku udział Trójki w rynku wyniósł 5,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Urodziny radiowej Trójki: specjalne audycje, koncertowe wspomnienia i cykl z piosenkami Agnieszki Osieckiej

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rem
Najsmutniejsze urodziny w historii stacji
odpowiedź
User
Remi
A może by tak stworzyć jedno miejsce dla zakażonych? Wszystko by wróciło do normy. Już teraz są ogromne straty . Jak tak dalej pójdzie wszyscy będą zakażeni . Skończy się świat. Ludzie zdrowi będą zabijać zakażonych aby tylko przetrwać. Wszyscy będą szukać schronienia oraz pożywienia i ratować się przed zakażeniem. Wiem że to nie serial - Mam na myśli The walking dead - ale teraz jest najlepszy moment. Liczby zakażonych będą rosły bo ludzie chorzy nie stosują się do kwarantanny . Trudno później będzie oddzielić zdrowych od zakażonych
odpowiedź
User
Choco
Od dość dawna oglądamy raczej pogrzeb tej kiedyś świetnej stacji radiowej.
odpowiedź