SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Waglewscy rezygnują z „Magla Wagli” w Trójce. „Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy mocno zubożyło ofertę”

Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz „Fisz” Waglewski nie będą już prowadzili w radiowej Trójce cotygodniowej audycji „Magiel Wagli”. - Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd - uzasadnił Wojciech Waglewski.

Wojciech Waglewski, fot. cgm.pl Article

O rezygnacji z prowadzenia „Magla Wagli” Wojciech Waglewski poinformował w środę na facebookowej grupie dotyczącej tego programu.

- No i stało się. Nasza wspólna przygoda pt. Magiel Wagli dobiegła końca. Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa domach. Cenimy sobie nowe znajomości zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację - stwierdził.

- Cenimy sobie nowe znajomości zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację. Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd. Sposób rozstania się z Anią w niezwykle wielkopańskim i dość osobliwym jak na nasze rozumienie dobrych manier stylu do tego kompletnie nieuzasadnione umocniło nas w przekonaniu o konieczności odejścia - uzasadnił.

- Trzymamy jednak kciuki za cała Metzową ekipę muzyczną bo to nadal najciekawsze i najbardziej życzliwe dla rodzimej twórczości radio .Najważniejsze teraz to wyjść jakoś z tych ciemności egipskich i uporać się z tą zarazą.. czego i Państwu życzymy.. Do zobaczenia i usłyszenia gdzieś tam, kiedyś /np. na koncertach - zaznaczył Waglewski.

„Magiel Wagli” był nadawany we wtorki w godz. 19-21. Ostatnie wydanie wyemitowano 10 marca. Audycja była w ramówce Trójki od 2008 roku.

Seria odejść dziennikarzy muzycznych z Trójki

9 marca dziennikarka muzyczna Anna Gacek rozstała się z Trójką, nie przyjmując nowej propozycji współpracy na stanowisku wydawczyni. Ze stacją była związana przez 19 lat. Kilka dni później po 55 lata współpracy z Trójki odszedł Wojciech Mann, który w ostatnim czasie prowadził kilka audycji, m.in. „W tonacji Trójki” razem z Gacek. Mann założył profil facebookowy, a w wywiadzie w „Gazecie Wyborczej” mocno skrytykował zmiany wprowadzone w ostatnich latach w Trójce.

W geście solidarności z Gacek i Mannem z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski. - Przychodzą w życiu chwile gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym - uzasadnił Młynarski.

Natomiast w zeszłym tygodniu z Trójką rozstał się Jan Chojnacki. Był związany ze stacją przez 45 lat, ostatnio prowadził audycję „Bielszy odcień bluesa”. - Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - opisał dziennikarz.

Ponadto na czas epidemii zawieszono „Siestę” prowadzoną przez Marcina Kydryńskiego, który poddał się kwarantannie. - Spieszę uspokoić słuchaczy: nic nie wiem o tym, żeby mój program ostatecznie zniknął z anteny. Więc mam nadzieję na powrót, choć trudno powiedzieć, kiedy on nastąpi. Sam także nie chciałbym żegnać się z audycją. Mam nadzieję, ze wszystko dobrze się skończy - powiedział Kydryński portalowi Wirtualnemedia.pl.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2019 roku udział Trójki w rynku wyniósł 5,1 proc. Stacja tym samym zanotowała najsłabszy wynik od początku lat 2000.

Liderem RMF FM

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W Polskim Radiu dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Liderem rynku było radio RMF FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Waglewscy rezygnują z „Magla Wagli” w Trójce. „Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy mocno zubożyło ofertę”

126 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Szacunek!
66 25
odpowiedź
User
sliwa
dobra decyzja
64 25
odpowiedź
User
tomi
Jak długo Waglewski gra w Voo Voo? :D
13 30
odpowiedź