SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Waglewscy rezygnują z „Magla Wagli” w Trójce. „Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy mocno zubożyło ofertę”

Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz „Fisz” Waglewski nie będą już prowadzili w radiowej Trójce cotygodniowej audycji „Magiel Wagli”. - Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd - uzasadnił Wojciech Waglewski.

Wojciech Waglewski, fot. cgm.plArticle

O rezygnacji z prowadzenia „Magla Wagli” Wojciech Waglewski poinformował w środę na facebookowej grupie dotyczącej tego programu.

- No i stało się. Nasza wspólna przygoda pt. Magiel Wagli dobiegła końca. Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa domach. Cenimy sobie nowe znajomości zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację - stwierdził.

- Cenimy sobie nowe znajomości zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację. Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową...międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd. Sposób rozstania się z Anią w niezwykle wielkopańskim i dość osobliwym jak na nasze rozumienie dobrych manier stylu do tego kompletnie nieuzasadnione umocniło nas w przekonaniu o konieczności odejścia - uzasadnił.

- Trzymamy jednak kciuki za cała Metzową ekipę muzyczną bo to nadal najciekawsze i najbardziej życzliwe dla rodzimej twórczości radio .Najważniejsze teraz to wyjść jakoś z tych ciemności egipskich i uporać się z tą zarazą.. czego i Państwu życzymy.. Do zobaczenia i usłyszenia gdzieś tam, kiedyś /np. na koncertach - zaznaczył Waglewski.

„Magiel Wagli” był nadawany we wtorki w godz. 19-21. Ostatnie wydanie wyemitowano 10 marca. Audycja była w ramówce Trójki od 2008 roku.

Seria odejść dziennikarzy muzycznych z Trójki

9 marca dziennikarka muzyczna Anna Gacek rozstała się z Trójką, nie przyjmując nowej propozycji współpracy na stanowisku wydawczyni. Ze stacją była związana przez 19 lat. Kilka dni później po 55 lata współpracy z Trójki odszedł Wojciech Mann, który w ostatnim czasie prowadził kilka audycji, m.in. „W tonacji Trójki” razem z Gacek. Mann założył profil facebookowy, a w wywiadzie w „Gazecie Wyborczej” mocno skrytykował zmiany wprowadzone w ostatnich latach w Trójce.

W geście solidarności z Gacek i Mannem z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski. - Przychodzą w życiu chwile gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym - uzasadnił Młynarski.

Natomiast w zeszłym tygodniu z Trójką rozstał się Jan Chojnacki. Był związany ze stacją przez 45 lat, ostatnio prowadził audycję „Bielszy odcień bluesa”. - Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - opisał dziennikarz.

Ponadto na czas epidemii zawieszono „Siestę” prowadzoną przez Marcina Kydryńskiego, który poddał się kwarantannie. - Spieszę uspokoić słuchaczy: nic nie wiem o tym, żeby mój program ostatecznie zniknął z anteny. Więc mam nadzieję na powrót, choć trudno powiedzieć, kiedy on nastąpi. Sam także nie chciałbym żegnać się z audycją. Mam nadzieję, ze wszystko dobrze się skończy - powiedział Kydryński portalowi Wirtualnemedia.pl.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2019 roku udział Trójki w rynku wyniósł 5,1 proc. Stacja tym samym zanotowała najsłabszy wynik od początku lat 2000.

Liderem RMF FM

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W Polskim Radiu dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Liderem rynku było radio RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Waglewscy rezygnują z „Magla Wagli” w Trójce. „Odejście 5 fantastycznych dziennikarzy mocno zubożyło ofertę”

126 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Szacunek!
odpowiedź
User
sliwa
dobra decyzja
odpowiedź
User
tomi
Jak długo Waglewski gra w Voo Voo? :D
odpowiedź