SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska zatrudnia dziennikarzy z Polsatu, „Metrocafe.pl” i PAP, Marcin Makowski stałym współpracownikiem

Do redakcji informacyjnej Wirtualnej Polski dołączą w najbliższym czasie Grzegorz Łakomski, Luiza Łuniewska, Adam Jabłoński, Patryk Osowski, Krzysztof Olszewski i Nina Harbuz Karczmarewicz. Z kolei z redaktorek na wydawców awansowały Agata Zając i Zofia Ożarek- Wodzinowska.

Article

Grzegorz Łakomski ostatnio pracował jako reporter sejmowy Polskiej Agencji Prasowej, a wcześniej przygotowywał materiały dla programów „Teraz My” w TVN i „Po prostu” w TVP1. Współpracował też z „Wprost”, „Newsweekiem”, „Dużym Formatem”, „Polityką” i „Tygodnikiem Powszechnym”. W mediach pracuje od ponad 10 lat.

Luiza Łuniewska współpracowała wcześniej z „Życiem Warszawy”, Wydawnictwem Bauer, „Newsweekiem", Polskim Radiem i TVN. Jest autorką książki „Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny”.

Krzysztof Olszewski w Wirtualnej Polsce będzie zarządzał rozwojem reklamy natywnej w części informacyjnej newsroomu WP, WP Money i WP Finanse. Poprzednio przez wiele lat był związany z Agorą, ostatnio jako zastępca redaktora naczelnego dziennika „Metrocafe.pl”.

Adam Jabłoński i Patryk Osowski poprzednio byli związani z Telewizją Polsat, gdzie pracowali w redakcji Polsat News.

Nina Harbuz Karczmarewicz związana była wcześniej z Polskim Radiem, portalem Gazeta.pl, Laboratorium Reportażu i „National Geographic Traveller”.

Krzysztof Olszewski i Adam Jabłoński zaczną pracę w WP jeszcze w grudniu, Grzegorz Łakomski, Luiza Łuniewska, Maciej Kucharczyk w styczniu, a Nina Harbuz Karczmarewicz w marcu. - Chcemy budować najsilniejszy internetowy serwis informacyjno-publicystyczny i jednocześnie miejsce, w którym ścierają się różne poglądy i opinie na sprawy. Dlatego do naszego zespołu dołączają ludzie wywodzący się z różnych redakcji - tłumaczy Tomasz Machała, od listopada br. pracujący w Wirtualnej Polsce jako dyrektor zarządzający pionów strona główna, informacje, publicystyka i biznes.

Ponadto od początku stycznia stałym współpracownikiem WP zostanie Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”. Będzie codziennie przygotowywał teksty dla portalu - zarówno publicystyczne, jak i informacyjne.

Jednocześnie ze stanowiska redaktorek na stanowiska wydawców awansowały Agata Zając i Zofia Ożarek-Wodzinowska. Ta druga została też felietonistką magazynu WP Opinie.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie br. strony i aplikacje Grupy Wirtualna Polska zanotowały 20,21 mln realnych użytkowników i 2,92 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 14,31 mln użytkowników i 1,99 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska zatrudnia dziennikarzy z Polsatu, „Metrocafe.pl” i PAP, Marcin Makowski stałym współpracownikiem

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ada
Czy Wirtualne media mogłyby podać też info, że z pracy w wp zrezygnowało 14 osób? Ciekawe co tak doświadczeni dziennikarze powiedzą, gdy usłyszą, ze mają spisywać wpisy polityków z TT lub robić a FB relacje przykładając komórkę do telewizora :P
52 8
odpowiedź
User
fruń
Będą mogli wpisać się w zasady marszałka Kuchcińskiego. Będą zza biurka opisywać to co widzą w tv i dzwonić do posłów. Machałka powinien dostać medal od Sejmu RP za wzorowe wdrażanie nowych przepisów. A serio. Ludzie. Będziecie żałować :(
25 12
odpowiedź
User
z WP
"Chcemy budować najsilniejszy internetowy serwis informacyjno-publicystyczny i jednocześnie miejsce, w którym ścierają się różne poglądy i opinie na sprawy"

Śmiechu warte. Tomasz Machała, którego matka jest posłanką PO.

Wystarczy telefon od partyjnego kolegi i zdejmujemy niewygodny artykuł z portalu. Rzeczywiście, koleś ma kompetencje jak nikt przed nim. Wystarczy spojrzeć na natemat i to jaką tubę propagandową zrobił z tego portalu.
45 10
odpowiedź