SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka zaprasza na „Dzień z Wojciechem Młynarskim”, uruchomiono serwis o artyście

We wtorek, 15 marca, Program III Polskiego Radia zaprasza na „Dzień z Wojciechem Młynarskim”. Co godzina tego dnia zostanie wyemitowana piosenka tego autora, będą też dwie audycje jemu poświęcone i materiały wspomnieniowe, emitowane w stałych pasmach. Polskie Radio uruchomiło też specjalny serwis internetowy, poświęcony artyście i jego twórczości. A wszystko to z okazji rocznicy śmierci Młynarskiego.

W Trójce co godzinę – od 6.00 do 18.00 – wyemitowany zostanie jeden z utworów z dorobku Młynarskiego, w wykonaniu autorskim lub interpretacji. W całości zostaną mu poświęcone dwie audycje: prowadzona przez Radosława Okraskę „Nasza tonacja” (od godz. 12.00) oraz „W tonacji Trójki” Grzegorza Hoffmana (od 19.00). Ponadto w trzech pasmach – „Pora Na Trójkę”, „Trójka Do Trzeciej”, „Zapraszamy Do Trójki” – pojawią materiały wspomnieniowe o artyście, fragmenty archiwalnych rozmów z nim samym i z ludźmi, którzy mieli okazję go poznać i z nim współpracować.

Wśród nich był m.in. Roman Dziewoński, obecnie dziennikarz muzyczny Trójki, który poświęcił Młynarskiemu swoją niedzielną audycję. W Teatrze Polskiego Radia Dziewoński zrealizował trzy spektakle oparte o teksty Wojciecha Młynarskiego. – Zaprosiłem Wojtka, aby w finale przeczytał swój tekst pt. „Przyzwoitość”. Mimo, że był już poważnie chory przyjechał – mówi autor programu. Był to ostatni występ Wojciecha Młynarskiego w Polskim Radio.

 

Specjalny dział na portalu Polskieradio.pl

Wojciech Młynarski zmarł w 2017 roku, w wieku 75 lat. W związku z przypadającą 15 marca piątą rocznicą śmierci artysty  PolskieRadio.pl stworzył dedykowany mu serwis WojciechMlynarski.polskieradio.pl. Mportalożna się z niego dowiedzieć, jak wyglądało dzieciństwo głównego bohatera, kto był dla niego wzorem rzemiosła i jak powstawały jego teksty, które potem śpiewała cała Polska.

We fragmentach wywiadów, zaczerpniętych z archiwów Polskiego Radia, Młynarski opowiada o swoich potyczkach z PRL-owskimi cenzorami, którzy nakazali mu, aby w jednym z tekstów zmienił „niskie” czoła w „jasne”, a innym razem zabronili ujawniać trasę zimowych przelotów polskich wron. Artysta wspomina też z festiwale w Opolu, gdzie zdobywał nagrody, a także oświadczył się swojej przyszłej żonie.

 

W okresie od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,6 proc i jest najgorszym wynikiem stacji w historii badań Radio Track.

W 2020 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Trójka zaprasza na „Dzień z Wojciechem Młynarskim”, uruchomiono serwis o artyście

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miło
Niedzielna audycja R. Dziewońskiego była fantastyczna, zresztą jak każda. Młynarskim pan Redaktor często ratuje rzeczywistość. Radek Okrasko szkoda, że tak mało w dzień. Dobra energia, bardzo lubię kiedy w jego audycjach kobiety mają głos. No i red. Hoffmann, spokój, klasa i wiedza. Myślę, że Grabek i M. Tomaszuk też zrobią świetne audycje. Wtorki są fajne. Napisałabym na fb 3 ale nie mogę, mam bana, ośmieliłam się wyrazić opinię nt. słabego poziomu pewnej audycji...
odpowiedź
User
zwiadowca
Fajnie, że postanowili upamiętnić Mistrza, ale trzeba mieć świadomość, że Młynarski dzisiaj udzielałby się raczej w R357 i RNS. Przecież to był człowiek uczulony na głupotę, obłudę i kłamstwo. A to właśnie one spowodowały, że trUjka jest w takim stanie w jakim jest.
odpowiedź
User
Oli
Okrasko miło zaskoczył świątecznym wydaniem z Piotrem Baronem i Justyną Grabarz. Bardzo dobra audycja, bardzo, mariaż pokoleń i różnych gatunków muzycznych.
odpowiedź