SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

W 2017 roku na ochronę i podróże Marka Zuckerberga Facebook wydał 8,9 mln dolarów

W 2017 roku Mark Zuckerberg kosztował Facebooka 8,9 mln dolarów. Chodzi o wydatki związane głównie z ochroną szefa serwisu oraz podróżami jego prywatnym samolotem. Drugą osobą, której obsługa stanowi istotną pozycję w wydatkach firmy jest Sheryl Sandberg, dyrektor Facebooka ds. operacyjnych, na którą wydano 2,7 mln dolarów.

 

Article

Informacje na temat wydatków na Marka Zuckerberga i Sheryl Sandberg pochodzą z dokumentów finansowych Facebooka.

Oficjalnie Zuckerberg otrzymuje rocznie tylko jednego dolara pensji, oprócz bonusów oraz przewidzianych kontraktem nagród związanych z wynikami finansowymi spółki. Okazuje się jednak, że Facebook wydaje na swojego szefa dodatkowe wysokie kwoty.

Największe wydatki, które w ub.r. sięgnęły 7,3 mln dol. zostały przeznaczone na ochronę Marka Zuckerberga zarówno podczas jego pobytów w domu, jak i w trakcie służbowych i prywatnych podróży. Kolejne ponad 1,5 mln dol. Facebook zapłacił za wyjazdy Zuckerberga, które głównie odbywają się prywatnym samolotem szefa Facebooka. W sumie wszystkie wydatki w ub.r. osiągnęły poziom 8,9 mln dol. i były wyższe o 53 proc. w porównaniu z rokiem 2016.

W dokumentach Facebooka zaznaczono, że ze względu na wysoką rozpoznawalność Zuckerberga i wartość jaką przedstawia on dla spółki niezbędne są wysokie nakłady na jego osobistą ochronę, zaś finansowanie podróży założyciela Facebooka to niezbędne koszty ponoszone w związku z rozwojem firmy.

Podobne argumenty ze strony padły w wypadku wydatków związanych z ochroną Sheryl Sandberg, szefowej Facebooka ds. operacyjnych. Okazuje się, że na ten cel w ub.r. przeznaczono kwotę ponad 2,7 mln dol.

Ocenia się, że Zuckerberg jest posiadaczem pakietu akcji Facebooka o wartości przekraczającej 66 mld dol. Na początku marca br. Zuckerberg sprzedał 685 tys. akcji o wartości 125,4 mln dol., zaś w ciągu całego lutego br. szef Facebooka pozbył się 2,7 mln udziałów za które otrzymał 482,2 mln dol. Pieniądze te w całości trafiły na konto fundacji prowadzonej przez Zuckerberga i jego żonę, która wspiera działania w dziedzinie zdrowia, edukacji czy wyrównywania szans społecznych.

W 2017 r. Facebook zanotował 40,65 mld dol. przychodu, co oznacza wzrost o 47 proc. wobec roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 mld do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2017 roku na ochronę i podróże Marka Zuckerberga Facebook wydał 8,9 mln dolarów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XD
A my się czepiamy o kilkaset PLN wydanych na samoloty przez Andersową :D
0 0
odpowiedź
User
Wscibska
Bardzo podobny do rodziny Rotschild,czy to przypadek.?
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing