SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Zoom TV z ramówką ułożoną wg „rytmu dnia widzów” i z materiałami Onetu

Kanał Zoom TV, który zdobył miejsce na ósmym multipleksie ruszy jesienią - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Programy stacji mają koncentrować się na lokalnych społecznościach.

Article

Lokalno-samorządowy kanał Zoom TV uruchomi spółka Cable Television Networks &Partners, stworzona przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i Kino Polska TV. Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl prezes zarządu PIKE, Jerzy Straszewski, stacja będzie ściśle współpracować z telewizjami lokalnymi oraz portalem Onet.pl.

- Zgodnie z przyznaną koncesją, program Zoom TV będzie miał charakter uniwersalny skoncentrowany na lokalnych społecznościach. Naszą siłą będzie współpraca programowa z Onetem i lokalnymi telewizjami zrzeszonymi w PIKE. Są to silne organizacje, nadające codziennie nawet po 8 godzin programów na żywo. Baza programowa i techniczna, z której będziemy korzystać w ramach telewizji lokalnych jest ogromna. W tym zakresie prowadzimy od pewnego czasu rozmowy z wymienionymi nadawcami - tłumaczy Straszewski.

Ramówka Zoom TV ma być ułożona zgodnie z rytmem dnia widzów, a znajdą się w niej m.in. filmy fabularne, informacje, programy publicystyczne, edukacyjne, rozrywkowe i poradnikowe, a także audycje dla dzieci i młodzieży oraz programy dokumentalne.

- Ramówka będzie ułożona tak, aby odzwierciedlać dobowy rytm dnia widzów. W ten sposób, oprócz treści skierowanych do wszystkich odbiorców, zaplanowaliśmy poszczególne pasma dla różnych kategorii odbiorców, przykładowo: poranki będą dedykowane dzieciom, przedpołudnie kobietom, wczesne popołudnie młodzieży, a wieczory widowni dorosłej - mówi Jerzy Straszewski.

- Obecnie pracujemy nad doborem materiałów i ujednolicaniem standardów oraz ramówką. ZoomTV będzie telewizją sąsiedzką, bliską widzowi, przyjazną. Będziemy w każdym, nawet najmniejszym miejscu w Polsce. W centrum naszego zainteresowania będzie zawsze człowiek. Ważna będzie tradycja, dom, rodzina. Będąc telewizją uniwersalną chcemy też widza bawić i relaksować, czyli nadawać również rozrywkę, filmy, seriale i ciekawe dokumenty - dodaje Straszewski.

Póki co nie wiadomo, czy w nowej stacji znajdą zatrudnienie dziennikarze, którzy w ostatnich miesiącach rozstali się z Telewizją Polską. Jerzy Straszewski mówi tylko, że „sytuacja w tym zakresie jest dynamiczna”. Prezes PIKE podkreśla za to wagę współpracy z Onetem. Portal ma dostarczać materiały wideo, które będą pokazywane w Zoom TV.

- Onet będzie partnerem programowym ZoomTV. Zgodnie z założeniami na naszej antenie mają pojawić się materiały wideo przygotowywane przez dziennikarzy tego serwisu - zarówno informacyjne, jak i publicystyczne czy rozrywkowe - mówi Wirtualnemedia.pl Straszewski.

Szefową projektu Zoom TV jest Ewa Michalska, prezes spółki Cable Television Networks & Partners. Dyrektorem programowym kanału jest Barbara Bilińska-Kępa, która pod koniec stycznia br. odeszła z TV Puls.

Razem z Zoom TV na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej nadawać będą stacje Nowa TV (stworzona przez spółkę TV Spektrum należącą do Grupy ZPR Media), WP1 (Grupa Wirtualna Polska) i Metro (Agora). Telewizja Polska otrzymała trzy miejsca na multipleksie, nie wiadomo jednak, co będzie na nich nadawać.

Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej ma ruszyć w czwartym kwartale br. Jego operatorem jest firma Emitel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zoom TV z ramówką ułożoną wg „rytmu dnia widzów” i z materiałami Onetu

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Mamy do czynienia ostatnio z mutacją mutacji i kopiuj wklej programów z programów innych stacji pod własną marką. Portal robi telewizję, gazeta robi radio, radio robi telewizję. Co za czasy.
39 12
odpowiedź
User
@Neo
To chyba lepiej, że podmiot zajmujący się mediami rozwija działalność medialną. Dla mnie dziwniejsze jest jak partia robi telewizję albo kościół-radio. To dopiero czasy :D
35 22
odpowiedź
User
Marcin
Zoom TV to był mój faworyt w konkursie na MUX 8, mam nadzieję że stworzą fajny kanał z informacjami dla każdego. Fajnie że chcą dobrze poukładać ramówkę, mi to odpowiada, mam nadzieję że programów informacyjnych też będzie sporo.
18 20
odpowiedź
User
Tymon
Zoom TV to będzie kolejny liberalno-lewicowy kanał telewizyjny. Poglądy liberalno-lewicowe to nie poglądy wszystkich Polaków. Mam dosyć POprawności politycznej i PrOpagandy III RP.
16 39
odpowiedź
User
hgw
Zoom TV to będzie kolejny liberalno-lewicowy kanał telewizyjny. Poglądy liberalno-lewicowe to nie poglądy wszystkich Polaków. Mam dosyć POprawności politycznej i PrOpagandy III RP.

W Korei Północnej będzie ci jeszcze lepiej.
39 14
odpowiedź