SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

15 mln zł kary od UOKiK dla T-Mobile Polska za płatne usługi włączane bez zgody klientów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na T-Mobile Polska 15 mln zł kary za dodatkowe płatności związane z usługami Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata realizowanymi bez wyraźnej zgody od konsumentów. Operator przestał już pobierać za nie opłaty, co obniżyło karę o 30 proc. Zapowiedział też odwołanie się od decyzji UOKiK-u.

Dołącz do dyskusji: 15 mln zł kary od UOKiK dla T-Mobile Polska za płatne usługi włączane bez zgody klientów

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piubek
Nie o to chodzi, by karą zniszczyć operatora lub banki i sprawić, by ich usług nie było. Chodzi o to, by karą poprawić postępowanie tych, co źle czynią.


A może jednak o to chodzić powinno?
Żeby następca wiedział, że zdechnie, jeśli zacznie łamać reguły.


Może i powinno. Jednak realny świat mówi, że takie rozwiązanie oprócz zalet, ma liczne wady:
1. upadłość wielkiego podmiotu to wielki chaos;
2. nie mamy nadmiernej ilości banków/operatorów na rynku; upadłość oznacza ograniczenie konkurencji i wzrost cen;
3. upadłość banku/banków grozi wystąpieniem głębokiego kryzysu;
Panie prawnik, zastanawia się Pan o czym Pan pisze? T-mobile Panu płaci? Zanim następnym razem Pan zacznie, niech Pan prawnik się zastanowi co oznacza 15 milionów kary dla firmy której zysk netto za 2015 rok wyniósł grubo ponad 1200 milionów. Jeśli Pan nie wie to podpowiem.To zachęta do robinia następnych świństw. To się opłaci. Skubie się klientów na 150 milionów, płaci 15 milionów kary reszta nasza. Alleluja i do przodu.
9 9
odpowiedź
User
filuś
Przykro słyszeć, że wciskają kit. No, ale to co straciłem w Play to nikt mi do tej pory nie zwrócił. A właściwie zwracali po kilkunastu telefonach i paru mailach. Co z tego jak tuż przed wyjazdem zagranicę, po paru miesiącach gnębienia ich. Wszystko i tak suma sumarum wyzerowali. W t-Mobile raz mi wcięło kasę. Jeden telefon, a tam szczere przeprosiny i konto uzupełnione wraz z bonusem ;) Nie wspomnę, że za połączenie też zwrócili. A spróbujcie w Playu zarządać zwrotu za połączenie reklamacyjne... NIEMOŻLIWE! Internet w t-Mobilu śmiga, a jak wykupiłem 100GB w Play to przy prędkości modemowej 260kbps zurzyłem ledwo 10%. Może t-mobile wkurza... np. opłatami za sprawdzenie stanu konta 2gr/poł. Ale przynajmniej mogę korzystać z roamingu kiedy chcę. Spróbujcie załączyć roaming w Plusie będąc zagranicą. Totalna porażka. Trzeba wrócić do kraju i go aktywować. Inaczej zero kontaktu.
10 9
odpowiedź
User
nie będzie Niemiec pluć nam w twarz
15 mln zł to oni mają za jeden miesiąc za te wciśnięte klientom "Granie na czekanie".
9 9
odpowiedź
User
Adam
Cóż to jest 15 baniek dla takiego T-Mobile ? Powinni dostać co najmniej 150 baniek kary za to,że kilka lat temu BEZPRAWNIE podnieśli ludziom abonament o 5zł w ofercie bez telefonu !
10 8
odpowiedź
User
[sic!]
Kara poszła/pójdzie na dożywienie budżetu, a oszukani nie zobaczą ani grosza z kwoty na którą zostali naciągnięci. To samo dotyczy kar nakładanych przez Komisję Europejską i całej reszty.
8 8
odpowiedź
<