SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

15 mln zł kary od UOKiK dla T-Mobile Polska za płatne usługi włączane bez zgody klientów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na T-Mobile Polska 15 mln zł kary za dodatkowe płatności związane z usługami Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata realizowanymi bez wyraźnej zgody od konsumentów. Operator przestał już pobierać za nie opłaty, co obniżyło karę o 30 proc. Zapowiedział też odwołanie się od decyzji UOKiK-u.

Dołącz do dyskusji: 15 mln zł kary od UOKiK dla T-Mobile Polska za płatne usługi włączane bez zgody klientów

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rff
nareszcie ! ale kara powinna być 100 mln bez żadnych zniżek ! jak długo można było tolerować takie bandytyzmy ??? czas na banki itd


Święte i słuszne oburzenie nigdy nie powinno przysłaniać rozsądku. Nie o to chodzi, by karą zniszczyć operatora lub banki i sprawić, by ich usług nie było. Chodzi o to, by karą poprawić postępowanie tych, co źle czynią.


prawnik... nie opowiadaj głupot
13 10
odpowiedź
User
prawnik
Nie o to chodzi, by karą zniszczyć operatora lub banki i sprawić, by ich usług nie było. Chodzi o to, by karą poprawić postępowanie tych, co źle czynią.


A może jednak o to chodzić powinno?
Żeby następca wiedział, że zdechnie, jeśli zacznie łamać reguły.


Może i powinno. Jednak realny świat mówi, że takie rozwiązanie oprócz zalet, ma liczne wady:
1. upadłość wielkiego podmiotu to wielki chaos;
2. nie mamy nadmiernej ilości banków/operatorów na rynku; upadłość oznacza ograniczenie konkurencji i wzrost cen;
3. upadłość banku/banków grozi wystąpieniem głębokiego kryzysu;
4. upadłość nie powoduje trwałej eliminacji złych praktyk; w czasie Wielkiego Kryzysu w USA upadły WSZYSTKIE (!) banki; a mimo tego nie wyeliminowano okresowego powracania ich następców do złych rozwiązań; a to dlatego, że chciwość jest częścią natury ludzkiej.
14 15
odpowiedź
User
fd
Te wszystkie kary powinny mieć jeszcze co najmniej jedno zero na końcu.
16 10
odpowiedź
User
Sisi
Najbardziej g***niany operator na rynku!
19 9
odpowiedź
User
pisubek
Najwyższy czas lecz dlaczego tak mało? Tragiczny chłam włączany wbrew woli słuchacza jest przynajmniej mocno denerwujący. Częsty po prostu przerywam połączenie aby nie męczyć się słuchaniem kociego jazgotu.
12 9
odpowiedź
<