SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon ma prawo zwolnić ludzi, którzy swoimi wypowiedziami szkodzą wizerunkowi firmy (opinie)

Władze Amazona miały zagrozić zwolnieniem z pracy tym ze swoich pracowników, którzy publicznie krytycznie wypowiadają się na tematy dotyczące odpowiedzialności firmy za zmiany klimatu. Ekspertów public relations z polskich agencji taka sytuacja nie dziwi. Ich zdaniem każda firma ma prawo do wprowadzania własnych wewnętrznych regulacji w tym zakresie, a pracownicy są zobowiązani do ich przestrzegania. - Z punktu widzenia firmy jej wizerunek, jaki przedstawiają pracownicy, jest kluczowy - komentują dla Wirtualnemedia.pl eksperci.  

Dołącz do dyskusji: Amazon ma prawo zwolnić ludzi, którzy swoimi wypowiedziami szkodzą wizerunkowi firmy (opinie)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CW
Pracownicy nie mają prawa wypowiadać się w imieniu firmy. Ale nikt nie ma prawa zabraniać pracownikowi do wypowiadania własnych poglądów. Jest to łamanie prawa do wolności wypowiedzi. I za samo zastraszanie przez spółkę moze byc podstawą do odszkodowania. To ze ktos jest pracownikiem nie oznacza prawa wlasnosci jak do niewolnika. A to ze prawnicy korporacyjni coś twierdza to tylko dlatego ze za to im płacą.


Zapewne mogą, ale...
Muszą umieć to zrobić.

Skoro firma podnosi ten temat, to znaczy, że większość myli mówienie w imieniu własnym od mówienia w imieniu firmy.


Jeżeli pracownik mówi nieprawdę na temat firmy w publicznych wypowiedziach szkodząc je firma ma prawo pociągnąć go do odpowiedzialności. Natomiast prewencja ingerująca i zawężająca swobodę wypowiedzi jest z oczywistych względów bezprawnym działaniem. Wolności wypowiedzi nie wolno w żaden sposób ograniczać i zawężać tematycznie. Właśnie walczymy o taką wolność wypowiedzi w przypadku sędziów...
odpowiedź
User
Marzena WRO2
Amazon to najgorsze śmiecie korporacyjne, a bezos - celowo z małej powinien już dawno zostać skazany na kameniołom
Jepepej, obrażasz mnie, moich kolegów i mojego pracodawcę. Nie jestem żadnym śmieciem. Uczciwie pracuję, nie siedzę na zasiłku, ani pod sklepem i nie liczę na kasę od Państwa. Bezos dał mi pracę 5 lat temu nie Kowalski, gdy było tak wysokie bezrobocie, dzięki niemu mam stabilne zatrudnienie i wynagrodzenie.
odpowiedź
<