SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto chce nadawać w ogólnopolskim MUX DAB+? Dwa wnioski z Kielc

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę chętnych na nadawanie w DAB+ w konkursach dotyczących multipleksu ogólnopolskiego. Wpłynęło osiem wniosków, z czego dwa złożyły kieleckie spółki związane z Radiem FaMa. W cyfrowym eterze może zadebiutować wiele stacji wcześniej nieobecnych w analogowym.

Dołącz do dyskusji: Kto chce nadawać w ogólnopolskim MUX DAB+? Dwa wnioski z Kielc

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Różnica pomiędzy DVB-T a DAB+ jest taka, że telewizja wykorzystywała te same częstotliwości, co analogowa, więc musiało nastąpić jej wyłączenie. W przypadku radia cyfrowego jest inaczej. Nie ma więc presji i wyznaczonej daty wyłączenia FM, chyba że UKE zarządzi przekazanie tego pasma np. pod internet mobilny. Dobrze byłoby poznać plany na przyszłość i napisać, jak to wygląda w innych krajach, które już wyłączyły analogowe radio.
odpowiedź
User
ABC
UKF na największy zasięg techniczny i oferuje jakość dźwięku taką samą lub lepszą niż DAB. Te 5%, o których wspominano, doskonale pokazuje, że ta technologia nie budzi zainteresowania.
Należy się wyzbyć tego komunistycznego myślenia: "Nie chcą radyjka cyfrowego, to ich przekonany siłą".
odpowiedź
User
Lepsze jest wrogiem dobrego
Ale FM jest dobry (można nawet stwierdzić, że idealny) w porównaniu z jakimś "lepszym i cyfrowym" DABem.
Każdy odbiornik FM, a jest ich w Polsce pewnie ponad 100 milionów, odbiera co ma odbierać i jest w porządku.
A ile jest tych drogich odbiorników DAB i w dodatku jakichś pierdziawek?
odpowiedź