SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT chce wyłączenia radia analogowego w Polsce. Nadawcy protestują

"Ewentualna konwersja radiofonii z nadawania analogowego na cyfrowe winna być poprzedzona gruntownymi badaniami i analizami" - piszą we wspólnym liście przedstawiciele największych komercyjnych nadawców radiowych zrzeszonych w Związku Pracodawców Ogólnopolskich i Lokalnych Mediów Radiowych MOC FM. To ich reakcja na niedawną zapowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która chce końca radia analogowego w Polsce w ciągu kilku lat.

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce wyłączenia radia analogowego w Polsce. Nadawcy protestują

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gal
Przechodzimy, szubciutko, a póżniej w ostatniej chwili publiczne radio i tak zostawią na fm.
Zobaczycie. Już raz tak zrobili. Z naziemną tv.

Wcale by mnie to nie zdziwiło. Pretekst zawsze się znajdzie.
odpowiedź
User
Gal
Jestem za. W moim mieście UKF odbiera słabo i jest tylko kilka stacji - są dzielnice i ulice, gdzie odbioru nie ma prawie wcale.

Misiu, skoro UKF słabo u Ciebie odbiera, DAB-u nie będzie w ogóle.
odpowiedź
User
Gal
DAB+ to niestety marna jakość dźwięku. Używany kodek AAC świetnie brzmi przy bitrate rzędu 256kb. Tak jest jest on wykorzystywany w części słuchawek bluetooth - tych lepszych. Tymczasem w istniejącym obecnie multipleksie PR, stacje mają bitrate 112 albo poniżej 100kb. I to jest cyfrowa sieczka gorsza jakościowo od popularnego mp3 128kb. Jest ona akceptowalna na małych radyjkach do posłuchania "na rybach". Na lepszym sprzęcie nawet głuchy się zorientuję że coś z tym dźwiękiem jest nie tak. Szkoda że taka ma być przyszłość radiofonii...

Jeśli wyłączą FM, będzie jeszcze gorzej. Aby obniżyć koszty, zacznie się upychanie "na siłę" stacji w multipleksach za cenę jakości.
odpowiedź