SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konsultacje o badaniach oglądalności oceniane jako dalsza presja TVP na Nielsena. TNS, Millward Brown i ARC nie wezmą udziału

Obecne propozycje TVP nie mają podstaw merytorycznych, a są jedynie kolejną próbą wywarcia presji na instytut badawczy. Zapraszanie do rozmów na temat standardów badań telemetrycznych w atmosferze medialnej i politycznej nagonki na firmę Nielsen nie może być traktowane poważnie - ogłoszony przez TVP dialog na temat pomiaru oglądalności komentują dla Wirtualnemedia.pl Michał Brański, Adam Czarnecki i Mateusz Galica.

Dołącz do dyskusji: Konsultacje o badaniach oglądalności oceniane jako dalsza presja TVP na Nielsena. TNS, Millward Brown i ARC nie wezmą udziału

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Podstawa merytoryczna jest taka, że ja i większość moich znajomych 80% programów oglądamy z nagrań, a Nielsen tego nie bada!
14 12
odpowiedź
User
telewidz
Nielsen to monopolista na rynku badań telemetrycznych w Polsce. Dla mnie monopol zawsze kojarzył się z PRL.
Chciałbym poznać wyniki oglądalności stacji telewizyjnych przeprowadzone przez niezależną od partii politycznych firmę zajmującą się telemetrią.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. W tym szaleństwie jest metoda.
Nielsen coraz bardziej sie pogrąża mętnymi tłumaczeniami broniąc się przed transparentnością badań.
Jak są prowadzone takie badania i kto je firmuje ?
Koncern Nielsen nie słynie wcale z rzetelności. Już wiele razy był przyłapywany na świecie na błędach lub wręcz manipulacjach wynikami oglądalności. CNBC (kanał ekonomiczny należący do NBC) w styczniu br. jako pierwsza sieć telewizyjna zdecydowała się na zrezygnowanie z usług Nielsena.
W przeszłości z tą firmą spierał się koncern NBC. Nawet sam „New York Times” skrytykował system ratingów opracowany przez Nielsen, uznając, że podawano tam nieprawidłowe i niedokładne dane dotyczące sieci telewizyjnych co najmniej przez 7 miesięcy. Nielsen przyznał się do tego błędu i obiecał poprawę.
W USA, podobnie jak w Polsce, Nielsen nie liczy każdego widza, ale buduje grupę reprezentacyjną i przelicza oglądalność na podstawie procentowego udziału oglądalności. Nie uwzględnia np. ludzi oglądających programy informacyjne przez internet, a przecież jest to gałąź, którą Telewizja Polska ma rozwiniętą jak mało kto.
Jeśli W TVP nie rządzi jedynie słuszna opcja liberalno-lewicowa więc TVP musi mieć niskie wyniki oglądalności. Jak nie jak tak.
13 18
odpowiedź
User
Damian
Tytuł tego artykułu "Konsultacje o badaniach oglądalności oceniane jako dalsza presja TVP na Nielsena" może sugerować że wirtualnemedia.pl są stroną w sporze TVP kontra Nielsen.
10 11
odpowiedź
User
ani grosza
Mam nadzieję że nastąpi upaństwowienie mediów wtedy zaśpiewacie inaczej

Proszę bardzo - Państwo wykłada kilkanaście miliardów i kupuje , co jeszcze idioto chcesz upaństwowić - banki? Otóż dobra się kupuje, a kradzież ubrana w ładniejsze słówka typu upaństwowienie, znacjonalizowanie jest dalej kradzieżą czyjegoś majątku. Żałosny i wysoce niebezpieczny populizm - po przejęciu jakiegokolwiek kapitału przez państwo, bez jego właściciela i jak się fama rozejdzie - nastąpi finansowe trzęsienie ziemi , tysiące ludzi w komercji natychmiast stracą pracę, a setkom tysięcy kredyty zostaną postawione w stan wymagalności. Dodam jedno - populisto- to komercja wypracowuje zyski i utrzymuje państwo, a nie budżetówka jak się tutaj niektórym wydaje - budżetówka nie płaci też żadnych podatków.
20 9
odpowiedź
User
G31
co Prawda w oczy kole że nie macie oglądalności chyba pora zamknąć te pseudo
telewizje
12 9
odpowiedź
<