SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na stacjach Orlenu mobilni kasjerzy przyjmą opłatę za tankowanie. „Stałe, niepotrzebne koszty”

Orlen planuje wprowadzenie na swoich stacjach nowego sposobu płatności dokonywanych u pracowników z mobilnymi terminalami. Rozwiązanie ma rozładować kolejki do kas w wybranych lokalizacjach, ale krytykuje je startup JustDrive, z którym Orlen zerwał umowę. - Z pewnością generowałoby ono stałe, niepotrzebne koszty i wymuszało na pracownikach dodatkową pracę tam, gdzie już teraz mogłaby zastąpić ich technologia - ocenia JustDrive dla serwisu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Na stacjach Orlenu mobilni kasjerzy przyjmą opłatę za tankowanie. „Stałe, niepotrzebne koszty”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Babcia opowiadała ... że w latach 50-60 takie coś już było !! Peronowy na stacjach benzynowych CPN (późniejszego Orlenu), nalewał paliwo i kasował gotówkę - do żadnej kasy się nie biegało. ORLEN cofa się w rozwoju o 50 lat, choć pomysł z terminalami przyklejonymi do dystrybutorów wydaje się być najprostszy i milion razy skuteczniejszy i wygodniejszy od faceta biegającego z peronu na peron z terminalem w kieszeni.


I tak i nie. Nie ma obowiązku posiadania karty.
Ponadto niektóre Panie (to nie żart!) celowo wybierają tacje z "Panem nalewakiem". Bo wtedy nie trzeba własnoręcznie otwierać klapki od paliwa (podobno to w w niektórych modelach wymaga siły i niszczy...paznokcie).
13 9
odpowiedź
User
qqw
a tak z trzeciej strony: kolejki są na niektórych stacjach, nie tylko Orlen, ale czy właśnie one i to, że trzeba dreptać do kazy nie powoduje większego obrotu? hor-dog, kawa, piwko, gazetka, fajki, guma (do żucia)...
ile % przychodu stanowi strzedaż paliwa? 50? ktoś z Państwa wie?
14 9
odpowiedź
User
Jasio z IV B
No to wtedy biegasz do kasy ... nadal nic skomplikowanego, a przy okazji jakieś zakupy zrobisz. Nie trzeba być "panią" - ja też nalewam przez "Pana Nalewaka", on nalewa a ja szybką kawkę popijam.

I tak i nie. Nie ma obowiązku posiadania karty.
Ponadto niektóre Panie (to nie żart!) celowo wybierają tacje z "Panem nalewakiem". Bo wtedy nie trzeba własnoręcznie otwierać klapki od paliwa (podobno to w w niektórych modelach wymaga siły i niszczy...paznokcie).
12 9
odpowiedź
User
gość
Z biznesowego punktu widzenia - bezsens - klient który idzie do kasy często kupuje po drodze różne rzeczy, klient, który tylko płaci za paliwo odjeżdża.
10 8
odpowiedź
User
Góral
Orlen - lider innowacyjności, niedługą wprowadzą na podjazdach wózki z hot-dogami.
Zwróć uwagę na kody QR dostępne na dystrybutorach - ORLEN udostępnia płatności mobilne dla klientów flotowych (aplikacja mFLOTA ORLEN). Korzystam od ponad roku - działa bardzo fajnie z kartą Mikroflota ułatwiając tankownie na stacjach. Podobnej formy płatności nie spotkałem na stacjach żadnej innej sieci w Polsce ani na stacjach zagranicznych z których korzystałem. Nie odmawiałbym więc ORLENOWI innowacyjności w zakresie sposobów obsługi Klientów na stacjach paliw. Jeśli zdecydowali się wdrożyć również mobilnego kasjera, to znaczy że jest zapotrzebowanie także na taką formę obsługi - nie każdy Klient stacji ma 25 lat i chce płacić telefonem przy dystrybutorze ...
11 8
odpowiedź
<