SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Przełamanie dominacji Nielsena na rynku badań tv jest możliwe, powstanie narodowy instytut badawczy

Jeżeli TVP jako jedyny nadawca zdecyduje się przejść na nowy standard pomiaru oglądalności oferowany przez Netię, może mieć z tego więcej problemów niż korzyści. Dziś telemetria Nielsena jest uznawana za standard i niełatwo będzie przekonać wszystkich graczy, że inne rozwiązanie jest lepsze. Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, można sobie wyobrazić, że nowy, państwowy podmiot badawczy może zostać powołany - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Przełamanie dominacji Nielsena na rynku badań tv jest możliwe, powstanie narodowy instytut badawczy

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Samson
Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem PIS! Jednak jeśli chodzi o Nielsena jako wieloletni pracownik domu mediowego oraz jako socjolog mogę powiedzieć, że : idea grupy reprezentacyjnej na poziomie od 400 do 2000 respondentów to stuletni mechanizm nie przystający do współczesności, badania Nielsena są również podważane przez branżę nie mediową, bowiem Nielsen to nie tylko telemetria, ale również badania rynku konsumenckiego, wystarczy porozmawiać z dyr. handlowymi z branży FMCG to chętnie opowiedzą, Cały mechanizm sprzedaży raitingów jest o kant stołu rozbić i trzeba sobie powiedzieć szczerze: te wyniki są delikatnie mówiąc UMOWNE! Ni jak mają się do prawdy. Np. teleshopinig gdzieś mają telemetrię. Każda stacja tv ma swój numer telefonu przypisany programowi. Tele shopy wiedzą z którego kanału tv ludzie dzwonią i robią zakupy. Nielsen od lat zapowiada zwiększenie panelu podobno w 2018 ma być 5000 panelistów. Czyli niejako Nielsen sam potwierdza słowa Kurskiego.
11 6
odpowiedź
User
prawnik
O, to przybędzie konkurent na rynku badań telemetrycznych?
Może Nielsen będzie miał z kim przegrać na wolnym rynku?
Niech żyje konkurencja.
Niech żyje wolny rynek.


Nie "rynku" ma wolnej konkurencji między podmiotem państwowym a prywatnym.
6 3
odpowiedź
User
koriolan
"My się tą sprawą systemowo zajmiemy i wkrótce odpalimy, bo to już przekroczyło granice śmieszności". Faktycznie, wyrzucenie z pracy dyrekcji BR TVP (osób ze średnio ok. 20-letnim stażem pracy w biurach reklamy różnych stacji TV) w związku z faktem, że nie zgadzała się z wizją badań oglądalności forsowaną przez Kurskiego, jest odpałem i przekroczeniem granic śmieszności.

AGB oraz Nielsem konstruując i co jakiś czas ewaluując panel badawczy starali/starają się - z lepszym czy gorszym skutkiem - odzwierciedlić w nim profil demograficzny społeczeństwa. Cóż z tego, że w przypadki dekoderów Netii próba (liczba gospodarstw domowych) jest większa, skoro po pierwsze panel - jako, że dekodery są sprzedawane na wolnym rynku a nie przekazywane wyselekcjonowanej grupie osób/gospodarstw domowych - nie odzwierciedlają przekroju społeczeństwa, po drugie nie dają możliwości wyciągnięcia badań dla konkretnej grupy docelowej (oprócz ogółu oglądających), w związku z czym z punktu widzenia reklamodawców i agencji reklamowych/domów mediowych są bezużyteczne.
7 6
odpowiedź
User
gość
Co jeszcze wymyślą? A może to zwykła złośliwość objętych badaniem? Może na czas oglądania TVP odłączają urządzenie telemetryczne ,udając że telewizor jest wyłączony? :-) Panowie z TVP nie przyjmują do wiadomości , że tak upolityczniona telewizja po prostu widzom nie odpowiada... jakoś seriale TVP cieszą się powodzeniem nawet według Nielsena, może czas się zastanowić co w TVP zostało zepsute i czego widz nie akceptuje, zamiast siać paranoje i podważać wszystko co tylko się da..


Tak, mecz w piłkę kopaną też był upolityczniony!
6 4
odpowiedź
User
wujek
Oto krótka lista słów zeszmacownych przez pisaków:

- wyklęty - baba z kiosku sprzedająca Wsieci jest już wyklęta
- patriota - byle bez włosów. W dzień na stadionie, wieczorami wymuszenia i narkotyki
- oczywistość - oczywista

+ narodowy - czyli nasz, nie wasz. Lepszy. Bo tak.
15 6
odpowiedź
User
Krzysiek 32
A co sie staje jak okaże się nowy pomiar badań wcale nie będzie lepszy od tego wynniki nie beda zadawalac pana prezesa .Będzie pewnie głosił swiatu że go oszukali
Albo sam sobie doda widmo widzów i czy to będzie jesień Lato zima wiosna do dla prezesa zawsze beda juz najlepsi.
6 1
odpowiedź
User
new
Przestańcie sobie już tym "narodem" wycierać gęby. Pokazaliście aferą billboardową i Polską Fundacją Narodową na czym tak na prawdę wam zależy.


"afera bilbordowa" - to jedynie wytwór medialny dla chorych umysłów. Produkt propagandy próbujący wkręcić PIS w "afery". Ale nawet jeśli to ta "afera" jest zaledwie pchełką przy gigantycznych przewałach PO. Tam chodzi o 10 mln zł na kampanię. W samej Warszawie za bezcen oddawano nieruchomości warte kilkaset razy więcej, a wszystko przyklepywane przez ratusz. To jest prawdziwa afera. Dziś prezydent największego miasta w Polsce dostaje grzywny, bo nie chce się stawić przed komisją. Więc skończ bredzić koco.poły. "Afera bilbordowa" to wasze rojenia, wasze zmazy nocne. I nic więcej
5 8
odpowiedź
User
Rysio
Ja zacznę oglądać tvpis , jak kurskiemu oglądalność wzrośnie do 120 % 😲😲😲
4 2
odpowiedź
User
tajna instrukcja
Każdy pracownik Nielsena musi napisać komentarz.
5 4
odpowiedź
User
Krasawica
O, to przybędzie konkurent na rynku badań telemetrycznych?
Może Nielsen będzie miał z kim przegrać na wolnym rynku?
Niech żyje konkurencja.
Niech żyje wolny rynek.


Nie "rynku" ma wolnej konkurencji między podmiotem państwowym a prywatnym.


Przyznam, że nie rozumiem, co kolega prawnik miał na myśli, gdy do mojego wcześniejszego postu dopisał zdanie: ,,Nie >>rynku
1 3
odpowiedź
<
przesuń do góry