SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polskim Radiu więcej muzyki, a mniej słów. Jedynka z najstarszymi słuchaczami (analiza)

W ub.r. w radiowej Jedynce, Dwójce i Trójce muzyka była emitowana przez znacznie dłuższy czas niż w 2015 roku, natomiast zmalał udział audycji opartych tylko na słowach. Dwie trzecie słuchaczy Jedynki ma 50 lat i więcej, a 45 proc. mieszka na wsi. Dwójka, Trójka i Polskie Radio 24 mają wśród odbiorców więcej młodszych osób i mieszkańców miast.

Dołącz do dyskusji: W Polskim Radiu więcej muzyki, a mniej słów. Jedynka z najstarszymi słuchaczami (analiza)

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wlad
Jak by mieli mówić tak jak w zetce albo tok fm, to lepiej niech grają muzykę.
odpowiedź
User
Offensywa wrogich sił
Trójka powinna wrócić do swojego profilu sprzed 2000 roku, kiedy była radiem dla wymagających słuchaczy o bogatych zainteresowaniach muzycznych. Obecnie Trójka nie służy takim słuchaczom. Majorsi z największych wyTFUrni fonograficznych już dawno położyli swoje brudne łapska na Trójce i nie zamierzają ustąpić, a Trójka nie ma w sobie dość odwagi, żeby się tym majorsom przeciwstawić. Obecna Trójka to playlista nieudolnie udająca oprawę muzyczną, wtórne i przewidywalne audycje "autorskie" z tzw. "ikonami" radia kolekcjonującymi promo-wywiady i niepotrafiącymi (niechcącymi) poszukiwać muzyki poza katalogami kilku największych wytwórni. Trójka idzie donikąd i to już od 18 lat, odkąd odwołano jej ostatniego normalnego dyrektora - Piotra Kaczkowskiego. Najsmutniejsze jest to, że wyhodowało się już nowe pokolenie fajnosłuchaczy, którzy podniecają się tą "kochaną Trójeczką" i są święcie przekonani, że to radio jest takie, jakim być powinno. Otóż nie, nie jest. Trójka od 18 lat jest TrUjką, zaprzeczeniem swojej idei. Szkoda gadać.
odpowiedź
User
Piotr
Udział reklamy na poziomie kilku % uwzględnia niestety pełne 24h.
W Trójce, w porannej audycji, treści reklamowe i przekazy sponsorów zajmują około 15-20 minut w ciągu godziny, czyli ponad 25% czasu audycji. Przykład 6:56 reklamy 7:00 wiadomości 7:03 reklamy 7:05 pogoda 7:06 reklamy 7:09 audycja (piosenka) 7:12 reklamy 7:15 Dr Raczek 7:18 audycja (piosenka) 7:21 reklamy 7:24 audycja (tatusiowie) 7:27 reklamy 7:30 przekaz dnia itd... oczywiście po czasie oficjalnie zaznaczonym jako reklamy są przekazy sponsorskie - bo każda audycja (pogoda, dr. Raczek itd) ma jeszcze sponsorów. A to tylko w czasie mojej porannej kosmetyki...
Czasy są orientacyjne a tytułów audycji nie pamiętam, bo przestałem słuchać. Właśnie z powodu natłoku reklam i sponsorów.
odpowiedź