SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rynek dzienników stopniał o 18 proc. Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła poniżej 60 tys. egz.

Średnie rozpowszechnianie płatne razem wszystkich dzienników ogólnopolskich w lutym br. było o 17,73 proc. niższe niż w lutym 2020 roku. Prawie wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasowała się „Gazeta Wyborcza”, a pozycja najchętniej kupowanego tytułu należała do „Faktu” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Rynek dzienników stopniał o 18 proc. Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła poniżej 60 tys. egz.

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jerzy
Uciekający od politycznej bieżącymi Dziennik sobie radzi. Gazeta Wyborcza to już tylko dla Sekty . Okładka PiS na na oślep i w ten sposób nie dość , że to jest przeciwskuteczne to jeszcze sobie krzywdę robią.


piszesz o Wyborczej, która ma 200 k subskrypcji? Jeśli tak to dla ciebie sektą są ludzie potrafiący korzystać z internetu i uczciwie płacić za treści, które ich interesują: na przykład afery Obajtka.

Zacytuję z artykułu:
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.


Możesz cytować co chcesz. Ta klasyfikacja to ściema. Podobnie jak tygodników.
Tu w ogóle nie ma płatnego dostepu do platform gazet i czasopism.
Wyborcza to 260 tys. płatnych dostępów (oprócz tych 60 tys.). Polityka ma 20 tys eletronicznych subskrybcji, których w tych zestwieniach nie ma. Tak samo z Newsweekiem.
Więc ta klasyfikacja nie ma już większego sensu.
Poza tym proszę sobie popatrzeć na wyniki GW w Agorze. Ogromny wzrosty zysku rok do roku. Po prostu zmienili strategię. Sprzedają internetowy dostęp zamiast papierowego wydania które Obajtkowe Ruchy i tak będą chować pod ladę.
Do tego ograniczenia we wpływach reklamowych. Teraz kupująć GW płaci się za treść a nie za reklamę.

Nie ma w zestawieniu, bo te info o sybskrybcjach nie są przez nikogo weryfikowane. Można rozdawać, sprzedawać za 1 zł, łączyć ze sprzedaży reklam itd. A więc to co podaje gw o subsybcjach to ściema, widać to w sprawozdaniu giełdowym , gdzie przychody GW regularnie maleją. Pozdrowienia.
odpowiedź
User
andyd
czytelnicy Wyborczej przenoszą się do internetu i tam ją czytają, więc tak się nie cieszcie ze spadku sprzedaży drukowanej Wyborczej, najwięcej cyfrowych prenumeratorów ma Wyborcza
odpowiedź
User
andyd
a kto jeszcze kupuje papierowe wydania gazet? chyba od 10 lat nie kupiłem
odpowiedź