SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwie nowe propozycje w niedzielnej ramówce Trójki

„Trójka literacka” i „Podróże ze smakiem” to dwie nowe audycje, które trafiły do niedzielnej ramówki Trójki. To kolejne propozycje anteny - po „Leniwym przedpołudniu”, które w listopadzie premierowo znalazły się wśród weekendowych pozycji Programu Trzeciego.

Dołącz do dyskusji: Dwie nowe propozycje w niedzielnej ramówce Trójki

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiSarro
A u mnie na wsi Trójka jest!!! Codziennie słyszę "Sluchacie państwo Trójki, Łukasz Ciechan Ciechanski, dzień dobry....

To po co Pan słuchasz;)
odpowiedź
User
rowernik trójkofan
A) CZYM DLA MNIE JEST TRÓJKA. Słucham Trójki od dziecka, od końca l.70. Na każdym etapie Trójka manipulowała słuchaczami na modłę okresu, w którym działała, ALE... to nie wszystko o niej, bo dlaczego jej słuchałem? Bo przeważało dobro w jej wykonaniu: 1) wybitny profesjonalizm radiowy, 2) najlepsza muzyka popularna z prezenterami-prorokami (tworzącymi ze swoich audycji coś w rodzaju mistycznych spotkań - miało to swoje złe i narkotyczne strony, ale i dobre; narkotyczne, bo odciągało od rzeczywistości i absolutyzowało muzykę, ale odciąganie od rzeczywistości w l.80. miało swoje dobre strony, neutralizowało ponurość stanu wojennego, itd.), 3) inteligencki charakter stacji, podejmowanie tematów dla inteligentów, 4) mówienie DO słuchacza, a nie do mas słuchaczy, jak to mamy w RMF czy Zet - w tym aspekcie podobne do tej stacji jest Radio Maryja,bo też traktuje się tam słuchaczy podmiotowo; niektórzy zetempowcy lewacko-liberalni nie mogli zrozumieć, że na mojej stronie Fb mam jako ulubione stacje Pr.3 i R.Maryja...). Jeszcze tylko wrócę do wspomnianego na początku manipulowania słuchaczami. To była skaza tego radia, w PRL Niedźwiecki po śmierci Breżniewa pytał sarkastycznie słuchaczy,dlaczego domagają się w tym dniu zmiany muzyki, czyżby nie wiedzieli, co się stało? Trójka wtedy obok muzyki wsączała propagandę PRL. Potem,w l.90-2010 było wiele natręctwa liberalnego, urządzanie linczów z wykorzystaniem telefonów na żywo od słuchaczy, dziwnie dobranych. Paradoksalnie poprawiło się to za Jethon, niedawno jeszcze KODziarsko zaangażowanej,ale ona też potrafiła robić głupie akcje z Komorowskim "Orzeł może"
B) O ZMIANACH W TRÓJCE. To jest niewątpliwie kres tradycji Trójki podtrzymywanej jakby dziedzicznie od l.60. Ale to DZIEDZICZENIE miało też złe strony, podtrzymywano wbrew zmianom ideowym zachodzącym w Polakach "lewicowy liberalizm", jednostronność ideową, powstała w związku z tym dynastia książąt Trójki, kontestująca każdą zmianę lub stawiająca im opór (Mann, Niedźwiecki, J.Sosnowski, Nogaś,itd.). W takiej atmosferze kultu i uznania pracowników za esencję Trójki i za samą Trójkę trudno prowadzić profesjonalnie radio dystansowane przez takie gnioty radiowe jak RMF czy ZET.
odpowiedź
User
rowernik trójkofan
"ciekawostki i muzyczne wstawki" . Nie ma bardziej precyzyjnego określenia radia, jakie tworzy dyrektorski kwartet: Jodko, Rogalski, Wiernik i Kordaszewski (wstyd!).


Nie od razu Kraków zbudowano, a po odejściu książąt Trójki, jak Mann czy TW Bera, zaczadzonych kadzidlanym dymem ich FANAtycznych FANów, trudno mieć ustabilizowane radio od samego początku.
odpowiedź