„Twój Styl” i „Claudia” coraz więcej z reklam, ostro w dół „Newsweek” i „Wprost” (TOP 10)

W maju br. magazyny cennikowo zarobiły z reklam minimalnie mniej niż rok wcześniej. Bardzo duże wzrosty przychodów reklamowych zanotowały „Twój Styl”, „Claudia”, „Party” i „Viva!”, a znaczące spadki - „Newsweek Polska” i „Wprost”.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Z danych Kantar Media przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że cennikowe przychody reklamowe magazynów (bez autopromocji) w maju br. wyniosły 262,15 mln zł, czyli o 0,8 proc. mniej niż rok wcześniej. To kolejny miesiąc, w którym cennikowa wartość reklamy w magazynach pozostaje na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego - w kwietniu br. wpływy zmalały w skali roku o 0,6 proc. (zobacz szczegóły), a w całym I kwartale br. - o 2,2 proc. (więcej na ten temat).

Największe wzrosty cennikowych przychodów reklamowych osiągnęły w maju „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) i „Claudia” (G+J Polska). Pierwsze pismo zarobiło o 46,8 proc., a drugie o 49,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Z kolei wpływy reklamowe „Vivy!” urosły w skali roku o 26,6 proc., a „Party” (oba magazyny wydaje Edipresse Polska) - o 30 proc. „Tele Tydzień” zarobił o 16,4 proc., a „Świat kobiety” (oba pisma należą do Wydawnictwa Bauer) - o 16,3 proc. więcej niż w maju ub.r.

Za to duże spadki przychodów z reklam zanotowały czołowe tygodniki opinii: „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) i „Wprost” (PMPG). Pierwszy zarobił o 35,6 proc., a drugi o 38 proc. mniej niż przed rokiem. Natomiast „Polityka” (Polityka Spółdzielnia Pracy) w ogóle wypadła z czołowej dziesiątki zestawienia.

Jak szacuje Starlink, w I kwartale br. magazyny rzeczywiście zarobiły z reklam120,3 mln zł, o 16,3 proc. mniej niż rok wcześniej (przeczytaj szczegóły). Natomiast ZenithOptimedia Group prognozuje, że w całym br. wydatki reklamowe w czasopismach zmaleją o 21 proc. (więcej na ten temat).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi