SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

46 procent widzów kojarzy „Grę o Tron” z HBO, 19 procent „House of Cards” z Netflixem

Widzowie popularnych seriali w większości nie kojarzą ich prawidłowo z producentami. Tylko 19 procent odbiorców łączy „House of Cards” z Netflixem, a 6 procent motoryzacyjny show „The Great Tour” z Amazonem. Z kolei HBO było najczęściej wybierane jako twórca seriali których stacja nie wyprodukowała.

Badaniem Multiscreening 2017 IRCenter objęto 5 popularnych seriali nadawanych w Polsce na platformach VoD: „House of Cards” (Netlix), „Gra o Tron” (HBO), „Ucho Prezesa” (Showmax), „Belfer” (Canal+) oraz „The Grand Tour” (Amazon).

W większości wypadków ujęte w badaniu tytuły seriali są znane respondentom. Największy odsetek (79 proc.) kojarzy „Grę o Tron”, „Ucho Prezesa” (73 proc.) i „Belfra” (62 proc.). Z całej piątki tylko „The Grand Tour” jest rozpoznawany przez mniej niż połowę badanych.

Według sondażu żadnego serialu nie była w stanie prawidłowo przyporządkować więcej niż połowa respondentów. Najlepiej rozpoznawalne okazały się „Gra o Tron” (46 proc. skojarzyło ją z HBO) oraz „Ucho Prezesa” (31 proc. skojarzyło je z Showmax). Gorzej wypadły „Belfer” i „House of Cards” (po 19 proc.), na samym końcu znalazł się nowy show Clarksona, Hammonda i May’a skojarzony z Amazonem tylko przez 6 proc. widzów.

1 na 10 osób (12 proc.) przyporządkowała „Grę o Tron” do któregoś z konkurencyjnych producentów - najczęściej do Netflixa (5 proc.). Co piąta osoba nie potrafiła przyporządkować serialu do żadnego producenta (21 proc.).

Podobnie jak w wypadku „GoT” 1 na 10 osób (12 proc.) przyporządkowała „Ucho Prezesa” do obcego producenta – najczęściej do Netflixa (4 proc.) lub HBO (4 proc.). Co trzecia osoba nie potrafiła przyporządkować serialu do żadnego producenta (30 proc.).

Najwięcej pomyłek zanotował serial „Belfer”. 21 proc. respondentów skojarzyło ten tytuł z innym producentem niż Canal+ – najczęściej przyporządkowywano go do HBO (12 proc.). Co piąta osoba nie potrafiła przyporządkować serialu do żadnego producenta (22 proc.).

Stacja HBO była najczęściej wybierana jako producent seriali, które nie były jej autorstwa – najczęściej wskazywano ją w przypadku produkcji „Belfer” (12 proc.) i „House of Cards” (8 proc.).

Badanie (CAWI) przeprowadzono na reprezentatywnej grupie ponad 1 tys. internautów w Polsce we wrześniu 2017 r.

Dołącz do dyskusji: 46 procent widzów kojarzy „Grę o Tron” z HBO, 19 procent „House of Cards” z Netflixem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl