SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

9 mln polskich użytkowników serwisów VoD. Nielegalne przyciągają młodych i ze wsi, legalne - wykształconych

10 czołowych serwisów VoD miesięcznie odwiedza 8-9 mln polskich internautów. Zdecydowanie popularniejsze są witryny legalne niż pirackie. Na tych drugich stosunkowo więcej jest internautów w wieku 15-24 lat i mieszkających na wsi, a na pierwszych - osób starszych i z wyższym wykształceniem.

Article

Wśród użytkowników nielegalnych serwisów VoD większość stanowią kobiety - w maju br. było ich 1,72 mln (o 175,7 tys. więcej niż mężczyzn) i stanowiły 52,7 proc. wszystkich odwiedzających.


Dwie trzecie odwiedzających nielegalne witryny VoD to osoby w wieku 15-34 lat. W maju br. użytkowników mających 15-24 lat było 1,3 mln (i stanowili 39,9 proc. wszystkich odwiedzających), a tych w wieku 25-34 lat - 861,5 mln (26,3 proc.). Z kolei odwiedzających w wieku 45 lat i więcej było 368,5 tys. (11,3 proc. ogółu), a tych w wieku 7-14 lat - 245 tys. (7,5 proc. ogółu)


Również dwie trzecie użytkowników tych serwisów ma średnie lub wyższe wykształcenie. Odwiedzających z maturą w maju br. było 1,35 mln (41,2 proc. wszystkich), a tych z dyplomami uczelni wyższych - 869,6 tys. (26,6 proc. wszystkich).


W maju br. nielegalne serwisy VoD odwiedziło 1,26 mln internautów ze wsi, którzy stanowili 38,6 proc. wszystkich odwiedzających. Jeśli chodzi o miasta, najwięcej użytkowników jest z tych średniej wielkości (od 20 tys. do 500 tys. mieszkańców) - w maju było to 1,17 mln odwiedzających (35,7 proc. ogółu).


Zarówno na legalnych, jak i nielegalnych serwisach VoD większość użytkowników stanowią kobiety, których stosunkowo więcej jest na tych drugich.

Na stronach pirackich procentowo prawie dwa razy więcej jest internautów w wieku 15-24 lat niż na witrynach legalnych. Za to wśród odwiedzających te drugie serwisy znacznie większą grupę stanowią osoby mające 45 lat i więcej.


Serwisy legalne mają o 8,4 pkt proc. więcej użytkowników z wyższym wykształceniem niż nielegalne, za to na tych drugich o 7,5 pkt proc. więcej jest osób, które dopiero co ukończyły szkołę podstawową lub gimnazjum.


Na stronach legalnych o 5,8 pkt proc. mniej jest użytkowników ze wsi niż na pirackich, za to na tych drugich - o 4,8 pkt proc. więcej odwiedzających z miast średniej wielkości (od 20 tys. do 500 tys. mieszkańców).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 9 mln polskich użytkowników serwisów VoD. Nielegalne przyciągają młodych i ze wsi, legalne - wykształconych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
Czy wirtualnemedia moglyby przedstawiac dane w taki sposob, zeby bylo widac, jak wyniki w poszczegolnych grupach maja sie do wielkosci grupy, tzn. czy jest nadreprezentacja czy pod?

Teraz wykresy np. dotyczace mieszkancow wygladaja tak, jakby glownie uzytkownicy ze wsi wszedzie dominowali, podczas gdy to wynika z tego, ze tych uzytkownikow jest tak duzo (w porownaniu z innymi grupami)
Na alexa.com jest to jako tako sensownie rozwiazane.
odpowiedź
User
noco
Czekam NA POLSKIE HULU i Netflix, czekam i szczekam. Za Netflix i Hulu płacę i nie ma w w polskim vod porównywalnej oferty.
odpowiedź
User
agdybytak
Może porządne nowości po 2 zł, a starsze filmy po 1 zł? Na ilości da się więcej zarobić.
odpowiedź